Skype kıymetli bir özelliğe kavuşuyor

0

Microsoft birçok uygulamasına karanlık mod desteğini getirmeye devam ederken Skype’nin mobil tarafında herhangi bir gelişme yoktu. Birçok çalışanın ve öğrencinin sıkça kullandığı Skype karanlık mod özelliğine Android ve iOS platformu için de kavuşuyor!

Skype karanlık mod özelliğine mobilde de kavuşacak!

Çalışanların, patronların ve öğrencilerin oldukça sık kullandığı Skype için karanlık mod özelliği PC kullanıcılarına sunulmuştu. Mobil cihazlar için de uzun zamandır bekleniyordu. Microsoft, yavaş yavaş mobil uygulamalarına karanlık mod özelliğini sunmaya başlarken Skype konusunda henüz net bir şey yoktu.

Android ve iOS için yeni yayınlanacak güncelleme ile birlikte Skype karanlık mod desteğine ve bununla birlikte birçok özelliğe daha kavuşuyor. Bu özelliğin iOS 13’ün karanlık mod desteğinin hemen ardından gelmesi de tesadüf değil gibi duruyor.

Karanlık modun yanı sıra yeni güncelleme ile çoklu konuşmalardaki konuşma pencereleri boyutları ve konumları değiştirilecek. Çoklu video görüşmeleri sırasında video önizlemesini taşıma ve yeniden boyutlandırma özelliği gelecek.

Android tarafında gruplandırılmış bildirimler özelliği gelecek fakat bu özellik iOS için sunulmayacak. Ayrıca daha önce yalnızca bire bir sohbetler için kullanılabilen arama planlaması özelliği gruplar için de sunuldu. Bu özellik ile grup konuşmalarınız için de zamanlama yaparak tüm katılımcıları bu plana dahil edebileceksiniz.

Yeni Skype güncellemesi kullanıcılara dağıtılmaya başlamış olsa da bölgesel olarak bir dağıtım söz konusu olmasından dolayı cihazlarınıza ulaşması birkaç gün daha sürebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.