Snapchat 3D fotoğraf özelliğini duyurdu

0

Instagram karşısında adeta yok olan Snapchat tüm yaşananlara rağmen yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Snapchat 3D fotoğraf özelliği ile kullanıcılara çeşitli görüntü ve filtreler sunuyor. Bu özellik kullanılarak oluşturulan görüntülerde sanki objeler ekranın dışına çıkacakmış gibi bir his oluşuyor.

Snapchat 3D fotoğraf özelliği iPhone X ve üst modellerde!

Ayrıca çektiğiniz görüntüleri filtreler ve çıkartmalar ile süsleyebiliyorsunuz. 3D fotoğrafları görüntüleyen diğer kullanıcılar hangi cihazı kullandığı farketmeksizin fotoğrafları görüntüledikleri sırada hareket ettirebilecek.

Şimdilik bu özellik iPhone X ve daha yeni modellerde mevcut. Bunun nedeni ön kamerada derinlik verisine ihtiyaç duyulması. Ancak, yukarıda belirttiğimiz gibi bunu görüntülemek için iPhone sahibi olmak şart değil.

Özelliğin tüm kullanıcılara ulaşması bir haftayı bulacak. Hali hazırda erişimi olanlar ise sağ üstteki açılır menüden 3D’yi seçebilir ve fotoğraf çektikten sonra filtrelerinden ve çıkartmalarından yararlanabilir. Çekilen bu 3D fotoğraflar, sohbetler veya hikayelerde bir Snap gibi paylaşılabilir.

Güncelleme, 3D efektlerinin Ağustos’taki Spectacles 3D’nin gelmesinden sonra ortaya çıkıyor. Spectacles 3D’nin diğer moddan farkı ise arka kamera için geliştirilmiş olması.

Snapchat’in günlük aktif kullanıcı sayısı 203 milyon civarında. Şirket, bu kullanıcıların yüzde 70’nin efektleri ve çıkartmaları aktif bir şekilde kullandığını belirtiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.