Snapchat, Tinder ile el sıkıştı

0

Popüler arkadaşlık uygulaması Tinder, kısa bir süre önce kendi maceranızı seçmenize olanak tanıyan bir uygulama olan Swipe Night‘ı başlatmıştı. Sağa veya sola kaydırarak tıpkı Tinder’ın orijinal arayüzündeki gibi bazı seçimler yapıyorsunuz. Ancak ben bu uygulamayı Tinder olmadan indirmek istiyorum diyenlere müjde, Snapchat artık Swipe Night AR destekli lensi ile size bu deneyimi yaşatmayı vaat ediyor.

Tinder Swipe Night ardından Snapchat Swipe Night geliyor

Tinder’a göre bu uygulama, kendinizi ya da dünyayı kurtarmak için sağa ya da sola kaydırmanıza izin vererek, kullanıcıların gizli bir şekilde gezinmesini sağlıyor. Snapchat Swipe Night lensi özel olarak tasarlandığı için kullanıcıların etkileşimli bir deneyim sunmayı hedefliyor. Uygulama kullanıcıları sağa ya da sola kaydırma pratiğine bağlı olarak farklı bir Snapchat deneyimine götürecek.

Bu tıpkı Netflix’in etkileşimli filmi Black Mirror: Bandersnatch gibi bir deneyim sunacak diyebiliriz. Bildiğiniz gibi şu aralar etkileşimli film ya da diziler adından söz ettirmeye başladı. Şimdi ise karşımıza etkileşimli uygulamalar çıkıyor. Söz konusu lens 6 Ekim cumartesi günü piyasaya sunulacak.

Uygulamayı kullanmak için kilit noktalarda sağa ya da sola kaydırmanız gerekiyor. Ancak karar vermek için toplamda yedi saniyeniz var. Kararlarınız gerçek hayattaki sonuçları da etkileyecek gibi duruyor. Bu heyecanlı deneyimi uygulama sunulduktan sonra deneyimleyebilirsiniz.

Arkadaşlık platformu zaten oldukça popüler bir uygulama olarak biliniyor olsa da Tinder Swipe Night ile beraber doğrudan Z jenerasyonuna sesleniyor. ”Onların dilini konuşan bir deneyim sunmak istiyoruz” diye hedeflerini belirten şirket, sosyal ağlar ile beraber çalışarak başarısını nihayete erdirmek istiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.