Snapchat’ten Instagram’a beklenmedik baskın!

0

Instagram uygulaması ile Snapchat uygulaması, akıllı telefon sevenlerin kısmen de olsa tercih konusunda bir fikir ayrılığı yaşamasına sebep olabiliyor. Eski günlerine kavuştuğunu düşünen Snapchat yönetimi, var olduğunu düşündüğü bu algıyı en büyük rakibi üzerinde kullandı.

Snapchat uygulaması Instagram uygulaması ile uğraşıyor

Gerçek arkadaşlar” temalı bir reklam kampanyası başlatan anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat, kendisinin gerçek arkadaşlığı her zaman diri tuttuğunu savundu ve Instagram’a bu konu üzerinden yüklendi.

Instagram’ın gerçek arkadaşlığı güçlendirmediğini düşünen Snapchat, fotoğraf paylaşım platformuna adeta bir baskın yaptı. İlgili baskın nasıl gerçekleşti ve bu adımın kitleleri nasıl etkiledi?

Instagram’a gerçek arkadaşlık ile ilgili öğütler veren Snapchat’in en vurucu mesajların biri şu oldu: “Sahte arkadaşlar kaybettiğinizde kaybetmezsiniz.” Yüz binlerce insanı etkileyen bu akım, Snapchat’in yaptığı bu kitlesel hamle sayesinde büyük bir ses getirdi.

Bu akıma katılan kullanıcılar, fotoğrafların altına çeşitli arkadaşlık mesajları yazmaya başladı. Ayrıca paylaşılan tüm yazılar, Snapchat’ın hayalet logosu kullanılarak paylaşıldı. En ince detayı dahi atlamayan yönetim, şu mesajı da unutmadı: “Bu mesaj size Snapchat tarafından gönderildi.

Snapchat, vermek istediği mesajı şu şekilde ifade etti: “Herkesin bilmesini istiyoruz ki biz gerçek arkadaşları önemsiyoruz.” Instagram cephesinden bu hamleye henüz bir yanıt gelmedi. Sizce bu hareket etkili oldu mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.