Snapdragon 865 hakkında kıymetli sızıntı!

0

Yeni dönem mobil cihazları güçlendirecek ve birçok amiral gemisinde bulunacak yeni nesil Snapdragon işlemci detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 865 tanıtım tarihi hakkında önemli bir sızıntı ortaya çıktı!

Qualcomm Snapdragon 865 tanıtım tarihi 24 Eylül olabilir!

Geçtiğimiz yıl birçok amiral gemisine güç veren Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisi performansıyla da dikkatleri üstüne toplamayı başarmıştı. Qualcomm’un yeni işlemcisinin de detayları çıkmaya devam ederken bugün Japonya’dan önemli bir rapor sızdırıldı.

Sızdırılan rapora göre şirket 24 Eylül Salı günü Qualcomm yeni nesil işlemcisi Snapdragon 865’i tanıtacağı yönünde spekülasyonlar var. Gelecek yıl üst seviye Android cihazlarda bulunması beklenen yeni işlemci, 7nm EUV işlemi kullanılarak Samsung tarafından üretilecek.

Yeni işlemcide Snapdragon 855 Mobil Platformunun overclock edilmiş bir sürümü olan Snapdragon 855 Plus’a göre yüzde 15‘lik bir iyileştirme ve verimlilik sunulması bekleniyor. Ancak 24 Eylül’de yapılacak duyurunun başka bir nedeni de olabilir.

Diğer neden olarak ise Xiaomi’nin Salı günü tanıtacağı Xiaomi Mi 9 Pro 5G, Xiaomi Mi Mix Alpha ve diğer gizemli Xiaomi modelinde kullanılması beklenen Snapdragon 855 Plus’ın güncellenmiş bazı özellikleri olabileceği düşünülüyor.

Xiaomi’nin Salı günü tanıtacağı amiral gemisi modellerin tümünde Snapdragon 855 Plus işlemci kullanılması bekleniyor ve Xiaomi’nin Qualcomm etiketiyle Weibo’da paylaştığı “3” yazan gizemli görsel de buna işaret ediyor gibi gözüküyor.

Salı günü yeni işlemci Snapragon 865 tanıtılacak mı tanıtılmayacak mı hep beraber göreceğiz. Tanıtılması durumunda tüm detaylarını sizlerle paylaşıyor olacağız. Beklenen işlemcinin sızdırılan performans testlerini de aşağıda bulunan haberden inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.