Sokağa çıktık ve sorduk: Bu telefon ne kadar?

0

Hemen hemen hepimizin Nokia markalı telefonlar ile ilgili anıları vardır. Telefon modelleriyle bir döneme damga vuran Nokia için sokağa çıktık. Sokak röportajımızda Nokia’nın geçmiş yıllardaki önemli modellerini tüketicilere sorduk. Ayrıca, Nokia 2.2 fiyatı ve özellikleri ile ilgili tahminleri de onlardan aldık.

Nokia 2.2 fiyatı nedir? Halka sorduk

Nokia markalı telefonlar arasında Nokia 3310 ve Nokia 6600 gibi efsaneler bulunuyor. Ancak, Nokia günümüzde de yeni nesil akıllı telefonlar üretiyor. Biz de bu telefonlardan birini sokak röpotajımızda halka sorduk. Nokia 2.2 fiyatı nedir?

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri röportajımız ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Nokia 2.2 özellikleri

Nokia 2.2 özellikleri ile ilgili detaylara ilk olarak ekrandan başlayalım. IPS ekranı 5.71 inç büyüklüğünde ve HD+ çözünürlüğünde olan telefon, damla çentik tasarımı ile bizi karşılıyor.

Gücünü Helio A22 işlemciden alan telefonda 2 GB RAM ve 3 GB RAM olmak üzere iki farklı RAM alternatifi bulunuyor. Depolama alanı tarafında ise karşımıza 16 GB ve 32 GB seçenekleri çıkıyor. Helio A22 işlemcisinin detaylarına bakacak olursak, 12nm fabrikasyon süreci ile üretilen Helio A22, 2 GHz hızında çalışan dört adet Cortex A53 çekirdeğine ev sahipliği yapıyor. Grafik birimi tarafında ise karşımıza PowerVR GE8320 GPU çıkıyor.

3.000 mAh’lik bataryadan beslenen telefonda microUSB portu da bulunuyor. Android One programına dahil olan telefon bu sayede üç yıl güncelleme garantisine sahip.

Son olarak telefonun fiyatına bakacak olursak, Nokia 2.2, 1.099 TL’lik fiyat etiketine sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.