Sony Xperia 1 için değerli güncelleme

0

Sony akıllı telefon pazarında fazlasıyla kan kaybetse de yeni cihazlar ve cihazları için gerekli güncellemeleri arka plana atmıyor. Tasarımı ve özellikleri sızdırılan Xperia 2 için IFA 2019’da şirketten bir tanıtım beklesek de tanıtım gerçekleşmedi fakat Sony Xperia 1 yeni güncelleme ile karşımızda.

Sony Xperia 1 yeni güncelleme ile daha güçlü geliyor!

Xperia 2’nin oldukça fazla sızıntıyla karşımıza çıktığı bu günlerde yeni amiral gemisi telefondan değil geçen yılki model olan Xperia 1’den ses çıktı. Sony akıllı telefon pazarındaki en sessiz markalardan biri olsa da cihazların yazılım güncellemelerini oldukça önemsiyor.

55.0.A.6.56 seri numaralı yeni güncelleme cihazın kamera içerisindeki geçişlerdeki kasma sorunları düzeltilmiş. Kamera ile çekim yaptıktan sonra resim kalitesinin düşmesi sorununa da çözüm getirmiş. Ayrıca zoom çerçevesini iyileştirerek, zoom yaptığınızda bile daha net fotoğraflar elde etmenizi sağlamaya çalışmış.

Bunlara ek olarak Bluetooth bağlantıları stabilizasyonu ve bazı güç yönetimi geliştirmeleri de yeni güncellemenin önemli özellikleri arasında.

Amiral gemisi bir cihaz olduğu için kamera konusunda daha istikrarlı olması bekleniyordu. Fakat yeni güncelleme ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunan bir cihaza dönüşecek gibi duruyor. Xperia 2‘nin ise ne zaman tanıtılacağı henüz bilinmiyor. Ama kısa süre içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.