Street Fighter 2’nin hile yaptığı kanıtlandı

0

1991 yılında Capcom tarafından piyasaya sürülen Street Fighter II: The World Warrior, oyun tarihinin ikonik dövüş yapımlarından biri olarak biliniyor. Ayrıca zorluğu ile de tanınan yapımın yapay zekası sanıldığı gibi masum değil.

Street Fighter 2 hile yapan yapay zekaya sahip

YouTuber Desk isimli bir kanal, Street Fighter 2 için kodlanan yapay zekanın aslında masum olmadığını ileri sürdü. Kanalın iddiasına göre oyuncuların hak ettikleri zaferler yıllarca ellerinden alındı.

Paylaşılan videoda yer alan karşılaştırmalar, bir oyuncunun bilgisayara karşı dövüştüğü anlar ile bir oyuncunun diğer bir oyuncuya karşı dövüştüğü anları barındırıyor. Peki, sonuç ne?

Yayımlanan videonun ilk dakikalarında Chun-Li ile Ryu arasındaki dövüş dikkat çekiyor. Yapay zeka gücüne sahip olan Chun-Li kısa süreliğine bazı saldırılardan hiçbir şekilde etkilenmiyor fakat aynı karakter bir başka oyuncu tarafından kontrol edilince aynı saldırılardan etkileniyor.

Buna ek olarak özel saldırılarda, sersemleme efektlerinde ve savunma yöntemlerinde olağanüstü avantajlara sahip olan yapay zekanın oyuncuları nasıl tuzağa düşürdüğünü aşağıdaki videodan seyredebilirsiniz. İyi seyirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.