Tanesi 11 Bin Dolar BTC’ler E-Bay’de 99 Bin Dolara Satılıyor

0

biDünyanın en ünlü e ticaret sitelerinden birisi olan E Bay’de bir kullanıcı, fiziksel Bitcoin’i 99 bin dolara satıyor. 1 Temmuz itibariyle satışına başlanan bu ‘fiziksel’ Bitcoin’in içinde gerçek manada bildiğimiz Bitcoin olduğu da ifade edilirken ilgili satışı yapan kişi ise ana hedef kitlesinin koleksiyonerler olduğunu söyledi ve bu parçadan herkesin evinde bulunması gerektiğini ifade etti.

Her koleksiyoncunun böylesi bir ürüne 99 bin dolar ödeme şansına sahip olup olmayacağı başka bir konu olarak dikkat çekerken, bu konseptin yeni olmadığını da hatırlatmakta fayda var.

Bitcoin ve kripto paralar daha bu kadar ana akım medyada yer almamışken ve hayatımıza girmemişken, bir kullanıcı buna benzer ürünler yapıyordu. Son derece zahmetli ancak izlemesi bir o kadar keyifli olan süreçte, Mike Caldwell adlı satıcı, fiziksel Bitcoin’lerin üzerine kodlar tarıyor ve onlara maddi bir değer de yüklüyordu. Bir Bitcoin olan formdan 1000 Bitcoin olan forma kadar değişen ölçekte ürünler satan bu ismin bu ürünleri, genel manada hediyelik eşya olarak ciddi de bir değer görüyordu. Ancak daha sonra Amerikan hükümetinin önemli kurumu olan ABD Finans ve Finansla İlgili Suçları Önleme Komisyonu FinCEN’den uyarı alan başarılı isim, satışlarına son vermek durumunda kalmıştı.

Tanesi 11 Bin Dolar BTC’ler E-Bay’de 99 Bin Dolara Satılıyor yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.