Tanınan Borsa Açıkladı: Bitcoin Değil! Bu 2 Altcoin’den Alıyorlar

0

Popüler eToro ticaret platformuna göre, ABD’li kullanıcılar; Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) gibi coin’lerin Bitcoin’den (BTC) daha popüler alım-satım varlıkları haline gelmesiyle artan bir şekilde altcoin projelerine yöneliyor.

ABD’li yatırımcılar en çok ADA ve DOGE alıyor

eToro’nun araştırması, ADA’nın Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılar tarafından tutulan en popüler kripto para birimi olduğunu gösterdi. Altcoin, 2020’nin ikinci çeyreğinde bu ölçekte üçüncü sırada yer alıyordu. Bir yıl önce hiç sıralamada yer almayan DOGE, şimdi ikinci sırada yer alıyor. ABD merkezli yatırımcılar arasında tutulan kripto para birimi durumunda. Bu ikilinin ardından ise Tron, Ethereum (ETH) ve Bitcoin geliyor.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere görülen en büyük piyasa düzeltmelerinden birinin yaşanmasına rağmen, kripto para birimleri bireysel yatırımcılar arasında popüler olmaya devam ediyor. eToro tarafından sağlanan araştırma, bireysel yatırımcıların ileriye dönük yeni varlık sınıfının potansiyeline güvendiklerini gösterdi. ABD’li yatırımcılar için diğer popüler kripto para birimleri arasında Stellar Lumen (XLM), Iota’nın MIOTA tokeni ve Ethereum Classic (ETC) yer alıyor.

Bu 2 altcoin neden popüler oldu?

ADA, 32,6 milyar doların üzerindeki stake değeri açısından en büyük sermayeye sahip kripto para birimidir. Öte yandan Dogecoin (DOGE), Mayıs ayı boyunca göz alıcı bir ralli gerçekleştirerek bu yıl ana akım haline geldi. Hatta bu fiyat rallisi sırasında sosyal hacim açısından piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i geride bıraktı.

Piyasa değerine göre beşinci sırada yer alan Cardano (ADA), son 24 saatte yüzde 1.3’lük bir artış yaşamış durumda. 1,43 dolardan işlem gören ADA son bir gün, hafta veya ayda çok iyi bir performans göstermese de; bir yıllık yükselişi yüzde 1.258 oranında gerçekleşti. Kripto para birimi, rekor seviyesine 16 Mayıs 2021’de ulaştı. Piyasa değerine göre yedinci sırada yer alan Dogecoin (DOGE) ise son 24 saatte yüzde 0.8’lik bir kazanç ile 0,23 dolardan işlem görüyor. Altcoin, rekor seviyesine 0,73 dolar ile 8 Mayıs 2021’de ulaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.