Taze Dogecoin Varsayımları: “Fiyat Bu Balinayla Artacak!”

0

Dogecoin, yıllarca süren karşılaştırmalı belirsizliğin ardından “satirik” bir token olarak ana akım kripto para piyasasına girdi ve büyümesiyle birçok yerleşik coin’i geride bıraktı. Uzmanlar, DOGE’un değerinin artmaya devam edebileceğine inanıyor. Özellikle de Elon Musk ile olan bağları sayesinde.

“Dogecoin’in kaderi Elon Musk’a bağlı”

Dogecoin, son aylarda kripto para piyasasını köşeye sıkıştırdı. 2013’te Bitcoin’i hicvetmek için yaratılan token, rakibinin büyümesini geride bıraktı ve 2021’de neredeyse belirsiz bir fiyattan yarım doları geçti. Böylece, dünyanın en zengin ikinci adamının desteğiyle DOGE, Ay’a sürüklendi.

Elon Musk, şu anda Dogecoin’i başlıca etkileyen isimlerin başında yer alıyor. Değeri açısından güçlü hareketler sergiliyor. Katılımı, Ocak ayından bu yana periyodik olarak değerini artırdı ve onu “Dogefather” olarak adlandırmasına yol açtı. Uzmanlar, büyük olasılıkla insanlara önemli karlar elde etmelerine yardımcı olmuş olsa da, tokenin kaderinin Musk’ın eylemlerine bağlamış olabileceğine inanıyor. Sonuçta, kendi ayakları üzerinde durmasına izin veren pek çok niteliği olmadığına inanıyorlar.

Uzman: Kripto balinası Musk izin verdikçe Dogecoin (DOGE)’in değeri de artacak

The Express’te yer alan bilgilere göre Capital Markets Academy kurucu ortaklarından Sam Onigbanjo, DOGE’un azalan değerinin zayıf yönlerini ortaya çıkardığını söyledi. Onigbanjo, “Piyasa değerindeki bu azalma, coin’in hala gerçek bir ‘ekonomik’ veya ‘çevresel’ değere sahip olmamasından kaynaklanıyor. Mevcut gidişat trader’lar için iyi bir fırsat olsa da, gerçekten bir varlık veya değer tabanlı kripto olarak öngörülmesi için gereken özelliklere sahip değil,” ifadelerini kullandı.

Onigbanjo, bu faktörler sebebiyle DOGE’un Bitcoin’in yerini almasını “neredeyse imkansız” hale getireceğini söyledi. Ancak, “Kripto balina” Musk’ın buna izin verdiği sürece değerinin artmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Elon Musk ve DOGE

Dogecoin’de büyüme hamlesini tetikleyebilecek potansiyel faktörler arasında Tesla CEO’sunun bunu bir ödeme yöntemi olarak kabul etme olasılığı da yer alıyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Musk, Twitter’da Tesla’nın DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak kabul edip etmemesi yönünde bir anket açmıştı. Ayrıca Musk, geçtiğimiz günlerde para birimini iyileştirmek için geliştiricilerle birlikte çalıştığını söyledi.

13 Mayıs’ta yayınladığı bir tweet’te, ekibe “sistem işlem verimliliğini” iyileştirmede yardımcı olduğunu söyledi. Hareketin “potansiyel olarak umut verici” olduğunu söyledi ve DOGE’un piyasa değeri, bunun ardından katlanarak büyüdü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.