Telefondan Silinen Mesajları Kurtarma

Genelde telefonumuzun hafızasını temizlemek için fazla dosya ve resimlerimizi sileriz. ancak bunu yaparken bazen yanlışlıkla silmek istemediğimiz resimleri silmek zorunda kalabiliyoruz. Ve bunları geri getirmeye çalışıyoruz.bu pek mümkün olmayabilirdi eskiden artık bununda çözümleri var. Artık devrimiz teknoloji devri ve artık bunun çözüm platformları var. Bu yazımızda size bunlar hakkında bilgi vereceğiz.

Silinen Mesajlarını Nasıl Geri Getirebilirim?

Her cihaz işletim sistemine göre yazılmış platformlar vardır. ve kendine özgü yöntemleri var. Ancak hiçbir program veya platform verilerinizin tamamını yani %100 ünü kurtaramamaktadır.

Pek tabii ki silinen mesajları nasıl geri getiririm yanıtı sizin yedekleme durumunuzla da oldukça alakalı.

İOS’da Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Apple’ın ürünü olan İPhone’lar bilindiği üzer IOS işletim sistemini kullanmaktadır. IOS, iCloud ve iTunes programları ile yedekleme ve kurtarma işlemlerinde işimizi görmektedir. peki geri yükleme nasıl yapılır. Dosya menüsünden Aygıtlar ve Yedekten Geri Al bölümüne ulaşın. Buradan dilediğiniz mesajı kurtarma işlemine tabi tutabilirsiniz. Aynı zamanda dosyalarınızı yedeklemek için de Aygıtlar ve Yedekle’yi kullanmalısınız.

Android’de Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Android açık kaynak kodlu olması dolayısı ile çok daha fazla çözüm yolu bulunmaktadır. aynı zamanda yazılımcılar veya firmalar uygun şekilde yazılım veya aplication yükleyebilirler ve kullanıcıya sunabilirler. Android telefonda silinen mesajları geri yükleme noktasında en çok yardımı dokunan yöntemlerden birisidir. Recovery yani kurtarma uygulamalarından bir tanesini yükleyerek şansınızı denemeniz mümkündür. Öne çıkan uygulamalardan bazıları ise Android Data Recovery, Wondershare Dr Fone for Android’dir.

 

Etiket(ler): , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir