Telegram 8.7 ile Özel Bildirim Sesleri Belirleme Desteği Geldi

0

Telegram, 8.7 güncellemesi ile birlikte kullanıcıların herhangi bir sesi bildirim tonu olarak ayarlamasına izin veriyor. Hatta bir kısa ses dosyasını veya sesli mesajı herhangi bir sohbete atayabileceğiniz bildirim sesi listenize anında eklemek için sohbetteki dosyaya ya da sesli mesaja dokunmanız da yeterli.

Telegram, şu anda 300 KB’ın altındaki ve 5 saniyeden kısa ses dosyalarını ve sesli mesajları desteklediğini ifade ediyor. Ayarlar > Bildirimler ve Sesler menüsünden belirli sohbetlere veya tüm sohbet gruplarına ses atamanız mümkün. Hemen kullanmak istediğiniz bir sesiniz yoksa, Telegram’ın Bildirim Sesleri kanalındaki bir dizi seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Uygulama ayrıca özel sessize alma süreleri de kullanıma sunmuş durumda. Önceden bildirimleri yalnızca 1 saat, 8 saat veya 2 gün boyunca sessize alabiliyordunuz. Bundan böyle güncelleme size çok daha fazla seçenek sunabiliyor. Mesela 2 ay gibi çok daha uzun bir süre boyunca bildirimleri duraklatma şansına sahipsiniz. Ek olarak güncelleme, sohbetteki mesajların belirli bir zamanda otomatik olarak kaybolmasını sağlayan otomatik silme zamanlayıcısı için daha fazla artış sunuyor.

Telegram, iOS’ta Telegram’ın Android sürümü kadar çok dili destekleyen geliştirilmiş uygulama içi çeviri de dahil olmak üzere işletim sistemine özgü bazı değişiklikler de yaptı. Mesajlaşma uygulaması artık Android’de resim içinde resim modunda oynatıcı penceresinin boyutunu değiştirmenize, pencereyi yeniden boyutlandırmak için sıkıştırma hareketlerini kullanmanıza veya ekranı kapatmak için X tuşuna basmanıza izin veriyor.

Tüm bunlar için Telegram’ın iOS ve Android uygulamalarını en güncel sürümüne güncellemeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.