Tether’den Bir USDT Basma Atağı Daha

0

Kripto para sektörünün en tartışmalı koinlerindne birisi olan ve sektörün açık ara en büyük stabil kripto parası olan Tether’den bir USDT basma hamlesi daha geldi. Geçtiğimiz bir aylık dönemde bastığı USDT miktarları ile gündeme gelen firmadan bugün yapılan açıklamada 100 milyon adet USDT’nin daha basıldığı da dolaşıma sokulduğu ifade edildi.

Son günlerde Bitcoin ve diğer kripto paraların yaşadığı fiyat artışı, görünüşe göre stabil kripto paralara olan talebi arttırmış durumda. Tether yöneticisi Di Fransesco da daha önce yaptığı açıklamada firmanın şeffaf olmadığı iddialarını kesin bir dille reddetmiş ve tamamen gelen talebe göre USDT bastıklarını ifade etmişti. Başarılı isim, Bitcoin fiyat manipülasyonu yönünde bir hamlelerin hiçbir zaman olmadığını da aktarmıştı.

İşte bu son yaşanan 100 milyon USDT gelişmesi de dikkat çekici. Kripto para sektörünün total hacmi 336 milyar dolara kadar çıkmış durumda. Bu rakam, bundan bir süre önce – yıl başında- yaklaşık 200 milyar dolardı. Aradan geçen dönemde neredeyse iki kat artan bu hacim elbette etkisini stabil kripto paralarda da gösterdi ve bu ürünlerin hacimlerinde artış yaşandı.

Bu yaşanan artış ile birlikte Tether ve diğer stabil kripto paraların dolaşımdaki miktarlarının artmış olması da normal olarak ifade ediliyor ancak Tether’e halen şeffaflık eleştrileri de gelmeye devam ediyor.

Tether’den Bir USDT Basma Hamlesi Daha yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.