Tim Cook, Steve Jobs geleneğini bozmadı

0

Apple ile bütünleşen ve 8 yıl önce aramızdan ayrılan Steve Jobs milyonlarca insanın dilinden düşmeyen bir isim. Günümüzde Apple’ı eleştirenlerin büyük bir bölümü, Steve Jobs sonrasında şirketin yenilikçi ruhunu kaybettiğini belirtiyor.

Tim Cook, 8. yılında Steve Jobs’u unutmadı

Apple’ın kurucu ortaklarından Jobs’un ölümünün üzerinden tam 8 yıl geçti. Apple CEO’su Tim Cook her yıl olduğu gibi bu yılda sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile Jobs’u anmayı ihmal etmedi.

Tim Cook, Twitter’daki paylaşımında Jobs’un “Sahip olduğumuz en değerli kaynak, zamandır” sözünü paylaştı ve seni her zaman hatırlayacağız diye ekledi.

Aynı zamanda paylaşılan tweet’te, Jobs’un Beşinci Cadde’deki Apple mağazası önünde çekilen bir fotoğrafı bulunuyor. 2016 yılında açılan mağaza bugüne kadar 57 milyondan fazla insan tarafından ziyaret edildi.

Steve Jobs kimdir?

24 Şubat 1955 tarihinde doğan ve 5 Ekim 2011 tarihinde hayata gözlerini yuman Jobs, Apple Computer, Inc.’ın kurucu ortaklarından. Ölümünden 5 hafta öncesine kadar yeni adıyla Apple Inc. de CEO olarak görev yaptı.

Bilgisayar endüstrisinin önderlerinden olarak kabul ediliyor. Next Computer ve Pixar Animasyon Stüdyoları’nı da kurmuş kurdu ve yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.