Tom Lee Bitcoin Sene Sonu Kestiriminin Sebebini Açıkladı

0

Geçtiğimiz günlerde BTC‘nin sene sonuna kadar 40 bin dolar olacağını ifade eden Tom Lee, neden böyle bir tahminde bulunduğunu açıkladı.

Bitcoin sene başından beri yaşadığı yükselişlerle adından söz ettirmeyi ve tekrar 2017 senesinde olduğu gibi herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Sene başındaki 3.500 dolar seviyelerinden an itibarı ile 11.300 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, hızlı yükselişlerin arından 14.000 dolar seviyelere kadar yükselmişti.

Tüm bu olan gelişmelere ve BTC tarihindeki dalgalanmalarına dikkat çeken Tom Lee, 10.000 dolarlık sınırın üstünde kalınması durumunda Bitcoin‘in sene sonuna kadar 40.000 dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

Bitcoin’de 50 günlük ortalama 200 günlük ortalamanın üzerine çıktı ve golden cross yaşandı. En önemli seviyelerinden birisi olan 10.000 dolar sınırı aşıldıktan sonra oluşan FOMO etkisi ile fiyat 14.000 dolar seviyelerine kadar fırladı. An itibarı ile BTC bir düzeltme yaşasa da analistlere göre fiyattaki bu geri çekilme son derece normal.

Tüm bu olaylara değinen Lee: “Daha önce Bitcoin’de 10.000 dolarlık sınır geçildikten sonra ilk 3 4 ay boyunca ciddi FOMO etkileri yaşandı ve fiyatta ardı arkası kesilmeyen artışlar oldu. Yine 10.000 dolar üzerine geldiğimiz bu dönemde her ne kadar bir düzeltme olsa da Bitcoin 10.000 dolar üzerinde kalmayı başardı ve bu yüzden geçmişteki fiyat grafiklerini de incelediğimizde önümüzdeki süreçte ciddi artışların olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Haberin devamı: Tom Lee Bitcoin Sene Sonu Tahmininin Sebebini Açıkladı ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.