Türk Lirası İle Entegreli Stablecoin Geliyor

0

Türkiye‘nin kripto paralara olan ilgisi tüm dünya tarafından biliniyor. ING Bank’ın ve Statista’nın yaptığı araştırmalara göre kripto para kullanımında ilk sıralarda olan Türkiye, çoğu kripto para borsasının ve projesinin dikkatini çeken bir ülke konumunda.

Gün geçtikçe artan bu oran kripto para pazarı için Türkiye’yi önemli bir konuma getiriyor. İsrail merkezli ZenGo şirketi yöneticisi olan Ouriel Ohayon bu konuya resmi Twitter hesabı üzerinden değindi. Ohayon, Türkiye nüfusunun yüzde 17’sinin kripto paralar ile ilgilendiğini ve bu oranın her geçen gün arttığını ifade etti. Hay böyle olunca dünyanın en büyük borsalarından olan Binance ve Huobi gibi borsaların Türkiye için her geçen gün daha fazla yatırım yaptığını açıkladı.

Ouriel Ohayon ayrıca yakın zamanda Türk Lirası ile destekli bir stablecoin’in piyasaya sürülebileceğini iddia etti. Öte yandan Ohayon, yakın gelecekte Türkiye’nin nakitsiz harcama yapan bir toplum olabileceğini de sözlerine ekledi.

Henüz bu iddia bir netlik kazanmasa da yakın zamanda kripto para borsaları ya da bazı şirketler tarafından bu girişim yapılabilir.

Haberin devamı: Türk Lirası İle Entegreli Stablecoin Geliyor ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.