Türk Telekom kesintisi için herkesi şaşırtan argüman

0

İstanbul’da yaşanan 5.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında GSM operatörleri en çok konuşulan konu oldu. Zira, deprem sonrasında internete erişimde kısmen sorunlar yaşanırken, telefon görüşmeleri neredeyse tamamen devre dışı kaldı.

Bu nedenle insanlar SMS ve WhatsApp üzerinden sevdiklerine ulaşırken, Türk Telekom kullanıcıları saatlerce erişim sorunu ile karşı karşıya kaldı. İstanbul ile sınırlı kalmayan bu kesinti, Hatay gibi uzaktaki illerde bile etkisini gösterdi.

Türk Telekom kesintisi için Nokia sorumlu gösteriliyor!

Ses trafiğinin olağanüstü derecede artmasıyla oluşan yoğunluk, Türk Telekom’un ana merkezlerinde etkisini gösterdi. Bu nedenle diğer illerdeki kullanıcılarda “Servis yok” veya “Arama sonlandırıldı” gibi uyarılar ile karşı karşıya kaldı.

HaberTürk’te paylaşılan habere göre, Türk Telekom krizinin sorumlusu Nokia. Sektördeki kaynaklara dayandırılan haberde, Nokia’nın geliştirdiği altyapıdaki sorunun giderilmesi için teknik ekip yoğun bir mesai yaptığı belirtiliyor.

Türk Telekom’dan basın açıklaması gece 01:00 civarlarında geldi. İşte o açıklama;

” Abonelerimize daha iyi hizmet vermek için teknoloji altyapımızı yenileme çalışmaları devam ederken, 26.09.2019 saat 14:00’de İstanbul’da 5.8 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Yaşanan deprem sonrasında sesli aramalardaki trafik yoğunluğu nedeniyle mobil iletişimde aksaklık yaşanmıştır.

Sorun sadece mobil iletişimi olumsuz etkilemiş olup sabit ses, geniş bant ve fiber altyapı hizmetlerimizde bir sorun oluşmamıştır. Uzman ekiplerimizin titiz çalışmaları sonucu abonelerimizin büyük bir bölümünün iletişimi normalleşmiştir. Kısa bir süre sonra tüm abonelerimiz normal hizmetlerini almaya başlayacaktır.

Yaşanan bu aksaklık nedeniyle üzüntülerimizi belirtir, süreçten etkilenen tüm abonelerimizden özür dileriz. ”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.