Türk Telekom’dan kesinti açıklaması!

0

Türk Telekom kesinti hakkında açıklamasını yaptı! 26 Eylül İstanbul Silivri’de yaşanan deprem sonrasında Türkiye geneline yayılan Türk Telekom kesinti hakkında açıklamasında neler söyledi?

İstanbul depreminden sonra neler oldu?

İstanbul’da 26 Eylül tarihinde saat 13.59‘da Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından ilk 1 saat içerisinde tüm operatörlerden GSM üzerinden sesli iletişim kurmak neredeyse imkansız hale gelmişti. Yoğunluğun azalmasının ardından Turkcell ve Vodafone’da GSM iletişimi tekrar eski haline dönmüştü, fakat Türk Telekom kullanıcılarının çoğu, İstanbul dışındakiler bile gün boyunca bağlantı sorunları yaşamıştı.

Türk Telekom kesinti açıklaması yaptı

Sosyal medya ve diğer platformlarda pek çok kullanıcı Türk Telekom’dan açıklama bekliyordu. Nihayet Türk Telekom tarafından detaylı bir açıklama geldi. İşte o açıklama:

“Türk Telekom Ailesi olarak, kesintisiz ve daha güvenli iletişim için yaptığımız mobil teknoloji yenileme çalışmaları sırasında meydana gelen deprem, şebekemizde aksamalara neden olmuştur.

Mobil abonelerimize bir süreliğine de olsa kesintisiz iletişim sağlayamamanın derin üzüntüsü içindeyiz. Yaşattığımız bu olumsuz deneyimden ötürü içtenlikle özür diler, sabır ve anlayışları için müşterilerimize teşekkür ederiz.

Yaşanan bu olumsuzluğu bir nebze de olsa telafi edebilmek adına, tüm mobil abonelerimize 2 ay boyunca aylık 5 GB, toplam 10 GB mobil internet tanımlanacaktır.

Tüm müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Saygılarımızla,

Türk Telekomünikasyon A.Ş. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.