Türk Twitter Bölümünün Gücü: En Çok Bitcoin Tweeti Atan Birinci 5 Ülkeden Biriyiz

0

Kripto para sektörüne olan ilginin ana manada ölçüldüğü mecralardan birisi de Twitter. Reddit ve Telegram ile birlikte, kripto para sektörünün kalbinin attığı Twitter’da, Bitcoin fiyatları ile ilgili binlerce farklı analiz, yorum ve görüş bulmak da mümkün. Sadece kripto paraların, aslında dünyanın da nabzının attığı bu mecrada Bitcoin’e ilgi duyan ülkeler de değerlendirildi. Bu değerlendirmeye ve araştırmaya göre Türkiye, diğer tüm kripto para listelerinde olduğu gibi, burada da başa oynamayı başardı ve en fazla kripto para ve Bitcoin tweetinin atıldığı ilk beş ülke arasında yer aldı.

The Tie adlı bir araştırma şirketinin yayınladığı rapora göre, Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili olarak en fazla tweet atan ülke, Amerika Birleşik Devletleri. Tüm Bitcoin tweetlerinin yüzde 40’a yakını ABD’den gelirken, daha sonra ise yine İngilizce konuşulan diğer ülkeler İngiltere ve Kanada geliyor.

Bu üç ülkenin ardından listenin 4. sırasında ise ülkemiz yer alıyor. Küresel kripto para topluluğunun artık çok önemli bir üyesi haline gelen Türkiye, bu listede de kendine yer bulmayı başardı. Daha önce ülkemiz kripto para kullanımı listesinde de yer almıştı.

Türkiye’nin ardından kripto para listesini tamamlayan ülkeler ise Hindistan ve Avustralya oldu. Bu rakamın, Türk halkının kripto para ilgisini ortaya çıkarmış olduğu da bir gerçek.

Türk Twitter Sektörünün Gücü: En Çok Bitcoin Tweeti Atan İlk 5 Ülkeden Biriyiz yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.