Türkiye’de alkollü içeceklere takip engeli!

0

Twitter ve YouTube gibi platformlarda bazı hesaplara, kanallara ülkemizden erişimin yasaklandığına birçok kez şahit olduk. Ancak, bu kez devletin talebi üzerine Twitter Türkiye alkollü içecek üreten markaların hesaplarına takip engeli getirdi.

Bugün keşfedilen engel kapsamında, ülkemizdeki bir Twitter kullanıcısı alkollü içerikler üreten markaların hesaplarını takip edemiyor. Takip et butonuna tıklandığında “Bu hesap bulunduğun ülkeden takip edilemez” uyarısıyla karşılaşılıyor.

Türkiye’de alkollü içecekler için Twitter takip engeli!

Twitter’ın bu kısıtlamayı dünya çapındaki markalar ile geniş tutması ise dikkat çekiyor. Zira, Türkiye’de faaliyet gösteren bir marka ile sınırlı kalmayan bu engel, başka ülkelerin alkollü içecek üreticilerini de kapsıyor.

Yaptığımız denemelerde 4 – 5 farklı markayı takip etmeye çalıştık ve “Bu hesabı takip edemezsin” uyarısı ile karşı karşıya kaldık. Twitter son dönemde oldukça hızlı adımlar atarken, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanıyor.

Geçtiğimiz günlerde duyurusu gerçekleştirilen “yanıt gizleme özelliği” ülkemizde kullanıma sunuldu. Bu sayede attığınız bir tweet altına gelen istenmeyen yanıtları diğer kullanıcılardan gizlemeniz mümkün.

Twitter tarafından içki markalarına yani alkollü içecek üreticilerine getirilen bu takip engeli hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.