Twitter’da En Çok Kripto Para Tartışan Ülkelerden Biri Türkiye

0

Dünyadaki Bitcoin tweet’lerinin yaklaşık % 40’ını oluşturan ABD, Twitter üzerinden büyük çapta kripto para ve Bitcoin tartışıyor. Temmuz’da, kripto verileri ve altyapı sağlayıcısı The TIE tarafından yeni bir tweetter araştırması yayınlandı. TIE verilerine göre toplam Bitcoin tweet’lerinin % 38.9’u ABD’den geliyor. Başka bir % 10.5’luk kesim ise İngiltere’den geliyor. Twitter Bitcoin tartışması yapan ilk beş ülke ABD, İngiltere, Kanada, Türkiye ve Hindistan.

Sosyal medya duyarlılığının ne kadar olumlu olduğuna dair bir analiz yapan TIE sırasıyla Peru, Malezya, Endonezya, Vietnam ve İtalya’nın kripto mesajlarında ortalama olarak en olumlu yanıtı verdiğini gösterdi.

Olumsuz sonuçlara gelince, Maduro’nun çıkardığı ve tartışmalara neden olan Pegged Petro’ya ev sahipliği yapan Venezuela, en olumsuz Bitcoin tweet’lerinin % 62’sine sahip. Meksika, Estonya, Brezilya ve İrlanda, FUD’ya dayanan sosyal medya duyarlılığının listesini tamamladı.

Bununla birlikte, küresel olarak Bitcoin tweet’lerinin % 59,8’i pozitif mesajlar içeriyor. ABD’de pozitif mesajlar ise % 61,5 civarında.

TIE, Facebook (NASDAQ:FB) Libra’yı değerlendirmeye yönelik olarak da bir takım araştırmalar yaptı. Başlangıçtaki olumlu fikirlere rağmen, küresel paraya tahsis edilen tweet’lerin % 54,8’inin artık olumsuz olduğunu tespit etti. Libra tweetlerinin en olumlu olduğu yer ise İngiltere olarak saptandı. Buna karşılık Fransa’da ve ABD’de önemli ölçüde olumsuz olduğu söyleniyor.

Üçüncü kripto para Chainlink (LINK) hakkında atılan tweetler analiz edildiğinde en çok tartışan ülke yine ABD oluyor. Tüm LINK tweet’lerinin % 53’ü ABD’den atılıyor. ABD’yi ise Avustralya, Kanada ve Danimarka izliyor.

Son zamanlarda bildirildiği gibi, Google (NASDAQ:GOOGL) Trends’in arama analitiği kaynağından Haziran ayının sonundaki veriler, “bitcoin” (BTC) internet erişiminin 17 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koydu.

Google’da Bitcoin’e olan ilginin coğrafi olarak dağılımı, 29 Haziran’a kadar süren 7 gün boyunca araştırıldı. Bu sonuca göre en çok Bitcoin aratılan yerler Brezilya’daki São José dos Campos ve Amerika’daki Silikon Vadisi.

The post Twitter’da En Çok Kripto Para Tartışan Ülkelerden Biri Türkiye appeared first on Kripto Para Haberleri Lideri.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.