Üç kameralı telefonlar dünyayı ele geçirecek

0

Yayınlanan son raporlara göre 2021 yılında dünya üzerinde aktif olarak kullanılan cihazların yüzde 50’sinde 3 veya daha fazla kamera bulunacak. Üç kameralı telefonlar ile ilgili trend ise her sene katlanarak devam edecek.

Üç kameralı telefonlar giderek artacak

Önemli analiz şirketlerinden Counterpoint Research’ün yayınladığı bir rapora göre üçlü arka kamera trendi çoğalarak devam edecek. Üç veya daha fazla kameraya sahip telefonlar 2021 yılına gelindiğinde dünyada aktif olarak kullanılan telefonların yüzde 50’sini oluşturacak.

Counter Research’ün yayınladığı rapordaki diğer veriler de oldukça ilginç. Buna göre 2019 yılında satılan ve aktif olarak kullanılan telefonların yüzde 6’sı üç veya daha fazla arka kameraya sahip. 2019 yılının sonuna yaklaşıldığında bu oranın yüzde 15’e, 2020 yılının sonlarında ise yüzde 35’e çıkacağı belirtildi.

2021 sonunda ise telefonların en az yarısının üçten fazla arka kameraya sahip olacağını belirten şirket, yüzlerce akıllı telefon modelinin çoklu kameraya sahip olacağını açıkladı.

Huawei, Samsung, Xiaomi gibi bilindik telefon üreticilerinin çoğu, amiral gemisi telefonlarında üç veya daha fazla arka kamerayı tercih ediyorlar. 2021 yılına gelindiğinde bu telefonların ve telefonları kullanan kullanıcıların sayısının artacak olması çok da sürpriz değil. Şu an 40 üzerinde akıllı telefonda üç ve üzeri arka kamera tercih edildi.

Siz ne düşünüyorsunuz? 3 veya daha fazla kameraya sahip bir akıllı telefon kullanıyor musunuz? Memnun musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.