UNI, COMP, MKR ve AAVE için Artık Neler Beklemelisiniz?

0

Geçen yıl bu zamanlarda, kripto piyasası, merkezi olmayan finansın (DeFi) meteorik yükselişine uyanıyordu. Borç verme ve şeffaf bir yapı üzerine inşa edilmiş ve geleneksel finansal piyasaların değerlerine rakip olan diğer birkaç protokol ile başladı; Yearn Finance’in yield farming kavramı merkezi olmayan borsalara (DEX) kapı açtı. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce pek çok kez haberlerimize konu ettiğimiz dolandırıcılık vakaları da görülmüş olsa da DeFi piyasasında ralliler sabırsızlıkla bekleniyor. Yazım sırasında AAVE, MKR, UNI, COMP gibi varlıkların çoğu yükseliş gösteriyor.

AAVE, MKR, UNI, COMP’a dair önemli metrikler

DeFi coin’lerinin fiyatının yanı sıra, zincir üstü temelleri de güçlü aktiviteler kaydediyor. Santiment’e göre AAVE, MKR, UNI, COMP gibi varlıklar, son 2 gün içinde aktif adresler açısından güçlü bir artış yaşadı. Ayrıca, son 7 günün sosyal hakimiyetine bakıldığında tüm varlıkların toplu olarak ilgi açısından artış yaşadığı görülüyor. Zincir üstü metrikler böyle bir düşüş döneminde önemli olmaya devam ediyor. Peki geçtiğimiz yıl gibi bir “DeFi sezonu” görebilecek miyiz?

Kripto gazetecisi Biraajmaan Tamuly’e göre DeFi’ın eksiklikleri olsa da, geçen yıl boyunca Ethereum’a aktarılan değerin Paypal işlemlerini geçtiği ve bunun büyük ölçüde DeFi ile ilişkili işlem hacimlerinden kaynaklandığını kabul etmek önemli. Ayrıca Paypal için yıllık gelir artışı %21 milyar iken, Ethereum %1614 gibi büyük bir artışa tanık oldu.

MakerDAO, yalnızca 6 yıllık faaliyetten sonra şu anda daha kârlıyken, yerleşik bir finans kuruluşu olan LendingClub, işte 15 yıl sonra hala zarar kaydediyor. Bu tarz veriler nedeniyle, DeFi sezonu olasılığının göz ardı edilemez olduğuna dikkat çekiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.