Ünlü Analist: Bitcoin Bir Kumardır

0

Doğu Asya’nın 1997 yılında yaşadığı çok sıkıntılı maddi krizi çok önceden tahmin etmesi ile ünlenen başarılı ekonomist Andy Xie, kripto para sektörü ile ilgili olarak bazı açıklamalar yaptı.

Kripto para sektörünün lider para birimi Bitcoin’e ve Bitcoin’in yaşadığı son fiyat artışına değinen başarılı analist, yaptığı değerlendirmede bu son Bitcoin artışında rol oynamış olabilecek değerlere göz attı ve Wall Street katkısının bu alanda etkin bir hamle yapmış olabileceğini aktardı.

Kore basınına konuşan Xie, Wall Street’in yaptığı hamlelerin etkisinin kripto para sektöründe artık daha da hissedilir hale geldiğini söylerken, Bitcoin’de yaşanan fiyat artışını da buna bağladı. Xie, sözlerine şöyle devam etti:

”KRipto paralar bence hiçbir zaman yasal bir varlık olamazlar. Ben, hükümetlerin kripto para cinsinden tahvil çıkardığını gerçekten hayal edemiyorum. Bu kadar volatil bir ürün, hükümetlerin ve devletlerin batmasına bile sebep olabilir. Ancak şu var ki, Bitcoin önemli bir ürün. Birçok kişi için bir kumar aracı. O sebeple fiyatı da artıyor. Zaten bana kalırsa, son Bitcoin rallisinde de Wall Street parmağı var.”

Andy Xie, daha önce Amerika’nın dev bankası Morgan Stanley’de de görev yapmıştı. Başarılı ismin kripto paralar bir yana, diğer temel ekonomi konuları hakkında yaptığı analistler çok büyük bir dikkatle takip ediliyor.

Ünlü Analist: Bitcoin Bir Kumardır yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.