Ünlü Analistler Bu Altcoin’de Boğa! İşte Nedeni ve Varsayımlar

0

Staking, DeFi ve protokol gelirleriyle, pasif kazanç sağlayabileceğiniz pek çok altcoin projesi bulunuyor. Yatırımcılar, en verimli altcoin projesini seçmek için araştırmalar yaparken, analist Jordan Finneseth, yakın zamanda yayınladığı bir makalesinde şu altcoin projesine dikkat çekiyor…

Analistler bu altcoin projesini 3 özelliği için seçiyor

İlk olarak, analist Finneseth dışında Delphi Digital’deki araştırmacılar da dahil olmak üzere pek çok kişinin projeye ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Gelişmiş likidite araçları ve stabilcoin’ler için merkezsiz değişim sağlamasıyla öne çıkan proje ise Curve Finance. Piyasaların geri çekildiği son zamanlarda da yüksek performans gösteren CVR, 3 özelliğiyle analistlerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Gözde altcoin projesi Curve DAO’nun analistlerin dikkatini çeken 3 özelliği:

Analistler CRV’nin dikkat çeken özelliklerini şu şekilde sıralıyor:

  • Staking havuzlarına katılan token sahiplerine sunulan cazip getiriler,
  • birden fazla merkezi olmayan finans (DeFi) platformunda CRV mevduatları için artan rekabet,
  • ve son olarak, Curve protokolünün gerileyen piyasaya rağmen sağladığı kazançlar.

Getiri fırsatları yatırımcıları cezbediyor

Analistlerin, Curve için boğa yanlısı olmalarının temel kaynağı, CRV’nin Curve platformunda ve diğer DeFi protokollerinde stake ederken sağladığı kazançtan geliyor. Tokenların doğrudan Curve Finance’te paylaştırmayı tercih eden kullanıcılara, ortalama %21’lik bir APY (yıllık getiri) sunuluyor ve karşılığında, katılımcıların söz sahibi olmasına izin verecek yönetişim token’ları veriliyor.

Analistlerin belirttiği, teminat olarak bırakılan CRV karşılığında kazanılan yönetişim tokenları, kullanıcılara, sağladıkları likidite üzerinden 2,5 kata kadar kazanç elde etmelerini de sağlayabiliyor. Bir diğer yandan, yönetişim protokolünde kilitlenen CRV tokenlarının miktarının, Ağustos 2022’nin sonuna kadar toplam token ihracını aşacağı tahmin ediliyordu, ancak o zamandan beri, CRV mevduat talebindeki artış sayesinde bu tahminler ertelenmiş durumda.

Ek olarak, mevcut arz azalırken günlük talep artmaya devam ederse, analistlere göre bu durum potansiyel olarak CRV fiyatı üzerinde yukarı yönlü bir hareketlerle sonuçlanabilir. Analistler ayrıca, bu hareketin CRV fiyatını uzun vadeli bir yükseliş trendine sürükleyeceğini de belirtiyor.

Stabilcoin likiditesinden ne kadar gelir elde ediliyor?

Analistlerin dikkatini çeken bir diğer faktör, stabilcoin likiditesi talebinin, piyasanın yukarı veya aşağı olmasına bakılmaksızın devam etmesi nedeniyle, Curve Protokolünün hem boğa hem de ayı piyasalarında gelir elde etme yeteneğidir. Delphi Digital, projenin bu özelliğini şu şekilde açıklıyor:

CURVE, ~39’luk sağlıklı bir 30d P/E ile kazançları (yani protokol geliri) olan birkaç DeFi protokolünden biridir.

Ek olarak, devam eden gelir artışının yanı sıra, Curve’ün stabilcoin bileşeni, platformun çoğu DeFi platformunda görülen TVL düşüşünden korunmasına yardımcı oluyor. Şu anda Curve’ün 9,34 milyar dolarlık TVL’si, protokolü TVL açısından en üst sıradaki DeFi platformu yapıyor.

Son olarak, protokolün TVL’sinin esnekliği, stake edilen varlıklardan gelir elde etme yeteneği ve entegre DeFi platformları tarafından CRV mevduatları için artan rekabet ile birleştiğinde, Curve Finance’in yerel tokenı CRV, analistlerinin bir hayli dikkatini çekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.