Ünlü Analistler Uyardı: Altın Fiyatı Bu Düzeylere Düşebilir!

0

Altın ve gümüş fiyatları, Çarşamba günü ABD’de haftanın en önemli verisinin öncesinde yüksek seyrediyor: Federal Rezerv Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tutanakları bugün TSİ 21:00’de yayınlanacak. ABD doları endeksi daha zayıf olduğu için bugün dış piyasalarda yükseliş metalleri yükseltiyor. ABD Hazine getirileri de düşüyor. Ağustos altın vadeli işlemleri en son 14.20 dolarlık bir artışla 1.808.20 dolardan, Eylül Comex gümüş vadelileri ise 0.326 dolar artışla ons başına 26.50 dolardan işlem görüyordu. Bu sırada Credit Suisse’deki stratejistler, altın fiyatında düşüşe yönelik bir tahminde bulundu.

Altın yatırımcıları, FOMC belgelerini bekliyor

Küresel hisse senedi karışık olsa da güçlüydü – S&P ve Nasdaq rekor seviyelere yakın seviyelerde veya rekor seviyedeyken, ABD hisse senedi endeksleri biraz daha yüksek açılışlara işaret ediyor. Trader’lar, Fed’in önümüzdeki aylarda para politikasını kademeli olarak sıkılaştıracağını düşünürken, bunun gerçekleşeceği tarih hakkında ipuçları almayı umarak, Çarşamba günü Türkiye saatiyle akşam açıklanacak olan Haziran FOMC toplantısının tutanaklarının yayınlanmasını bekliyorlar. Ayrıca, bu FOMC tutanaklarının bazı piyasa gözlemcilerinin beklediği kadar “şahin” olmayabileceğine dair düşünceler artıyor. “Şahin”, Fed’in para politikasına yönelik belirlediği sert tutum için kullanılan bir ifade.

Credit Suisse: Değerli metal, 1.755 doların altına inebilir

Yatırımcılar merakla FOMC tutanaklarını beklerken  İsviçre merekzli banka ve finans şirketinin analistlerine göre altın (XAU/USD) 1.765 ve 1.755 dolarda önemli bir aralık içi destek seviyesini tutuyor. Credit Suisse’deki stratejistler, aralıkta yeni bir yükseliş arıyor. Analistler, “Altın yine fiyat desteğini 1.765 – 1.755 dolarda tuttu ve 200 günlük ortalama olan 1.829 dolarda güç arıyoruz. 1.940 – 1.966 dolardan daha önemli bir dirence geri dönüş için kapıyı açmak için burada bir kapanışa ihtiyaç var. 1755 – 1.751 doların altında bir kapanış, 1.682 – 1.671 dolardan daha önemli bir desteğin yeniden test edilmesi konusunda uyarıda bulunacaktır,” ifadelerini kullanıyor. Daha fazla altın haberi için https://bedevaoyunhesaplari.com olarak hazırladığımız “Ünlü Yönetici, Altın Fiyatları İçin Beklentilerini Açıkladı!” isimli yazımıza bakabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.