Ünlü Balina Bitcoin’deki Gelişmeleri Yorumladı: Bu Son Değil!

0

Takipçi sayısı oldukça fazla olan bir kripto balinası bugün Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalar yapıyor. Balina El Salvador’un hamlesinden bahsediyor. Balinaya göre bu hamle Bitcoin benimsemesi için ilk domino taşı olacak.

El Salvador’un Bitcoin hamlesi gündemde

Delta-Fi’nin yeni bir bölümünde, Crypto Messiah ismini kullanan bir balina El Salvador’un Bitcoin hamlesine yer veriyor. Balinaya göre bu hamlenin devamı gelecek ve başka ülkeler de BTC’yi yasal para birimi olarak kabul edecek. Crypto Messiah haklarından mahrum bırakılan kimi ülkelerin de bu adımı atacağını ifade ediyor. Sonraki adımda dolara bağımlılığı azaltmak isteyen ülkelerin geleceğini vurguluyor.  Crypto Messiah bu noktada ülkelerin Bitcoin ile yollarına devam edeceklerini ifade ediyor. Ünlü balina diğer taraftan BTC’nin manipülesiz ve kontrolsüz olmasının ülkelerce bir tercih sebebi olacağına işaret ediyor.  

Bu durumu ilginç bulan balina IMF’nin yakında El Salvador başkanıyla görüşeceğini belirtiyor. Ünlü balinaya göre IMF’in bu adımdan mutlu olmalarının imkanı yok. Olumlu bir gelişme olarak ünlü balina bu adımın dünya çapında duyulan atış gibi algılanacağını belirtiyor. Crypto Messiah’ın farklı bir vurgusu daha var. O da El Salvador’un gayri safi yurtiçi hasılasının Dogecoin’in piyasa değeri ile hemen hemen aynı olması. Bu gerçekten hareketle ünlü balina El Salvador gibi bir çok ülkenin aynı adımı atacağını iddia ediyor.

Mevcut güç yapıları farklı şeyler söyleyebilir

Kripto para uzmanı El Salvador’un Bitcoin dostu yaklaşımı konusunda iyimserliğini koruyor. Ancak mevcut güç yapılarının bu konuda söyleyecek bir şeyleri olma ihtimalinin olduğunu öne sürüyor. IMF’in bu noktada konuya müdahale edeceğini belirten ünlü balina merkez bankalarının da farklı bir tutuma girmeyeceğine işaret ediyor. Crypto Messiah El Salvador gibi ulusların refah bulmalarına ABD gibi ülkelerin ne kadar müsaade edeceğini de sorguluyor.

Orta Amerika ülkesinin önde gelen kripto varlığı benimsemesinin ardından, IMF sözcüsü Gerry Rice bir basın açıklamasında, Bitcoin politikalarıyla ilgili bazı endişelerle El Salvador’u gerçekten yakından izlediklerini belirtiyor. Rice Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul edilmesinin çok dikkatli analiz gerektiren bir dizi makroekonomik, finansal ve yasal sorunu gündeme getirdiğini belirtiyor. Rice gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve yetkililerle istişarelere devam ettiklerini ifade ediyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak BTC fiyatına baktığımızda BTC’nin 35.923 dolar seviyesinden işlem gördüğü görülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.