Ünlü Bira Şirketi, Metaverse’e Giriş Yapıyor

0

ABD merkezli bira şirketi Anheuser-Busch, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) metaverse odaklı başvuruda bulundu.

Budweiser’i üreten Anheuser-Busch, “Budverse” isimi metaverse evrenini yaratmayı planlıyor.

Yapılan başvuruya göre Budweiser, Bud Light markası altında bira kutularının resmini içeren NFT’ler sunmayı planlıyor. Şirket ayrıca metaverse üzerinde çevrimiçi oyun hizmetleri ve sanat sergisi hizmetleri sunmayı amaçlamaktadır.

Budweiser, geçtiğimiz Kasım ayında markanın ikonik tarihini kutlamayı amaçlayan ilk dijital bira kutuları koleksiyonunu piyasaya sürdü. Şirket Ocak ayında da “Bud Light N3XT Collection” adlı yeni NFT projesini duyurdu.

Ağustos ayında Budweiser, Beer.eth alan adını yaklaşık 95.000 dolarlık Eth karşılığında satın aldı ve markanın Twitter hesabı da aynı şekilde ismini değiştirdi.

1852’de kurulan bira şirketi, Budweiser’ın yanı sıra Hoegaarden, Shock Top ve LandShark Lager gibi markaların da sahibi.

Anheuser-Busch, metaverse’e dahil olan ilk bira şirketi değil. Geçtiğimiz ay Hollandalı bira şirketi Heineken de Decentraland üzerinde piksellerle hazırlanmış “alkolsüz” ve “eğlencesiz” sanal birayı tanıttı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.