Ünlü Bitcoin Platformu: Gelirimin Büyük Kısmı Bu Altcoin’den!

0

Popüler ticaret uygulaması Robinhood, halka açılması için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir S-1 taslak kayıt beyanı sundu. Coinbase’in de geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği halka açılma işlemi, yatırımcıların yakında takip ettiği gelişmeler arasında yer alıyor. Ayrıca şirket, en çok gelir elde ettiği altcoin projesini de açıkladı.

Gelirin önemli bir bölümü bu altcoin’den elde ediliyor

Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası’ndaki hisselerini “HOOD” kodu altında listelemek isteyen ticaret platformu, halka arzı sırasında 100 milyon dolarlık komisyon elde etmeyi planlıyor. Ek olarak, Menlo Park merkezli şirket, müşteri kazanımı için çok fazla harcama yapması nedeniyle üç ayda bir 1,4 milyar dolarlık zarara uğradığı belirtiyor.

Bir diğer yandan, işleme dayalı gelirinin yüzde 17’sinin 2021’in ilk çeyreğinde kripto para birimlerinden geldiğini belirten Robinhood, “Şaka kripto para birimi” olarak bilinen Dogecoin için gelirinin “önemli bir bölümünden” sorumlu olduğunu açıklıyor. Dogecoin’in kripto para birimi işlemlerinin yüzde 34’ünü oluşturduğunu açıklayan Robinhood, şu açıklamayı da ekledi:

Kripto para birimi işlemlerinden elde edilen net gelirlerimizdeki son artışın önemli bir kısmı Dogecoin’deki işlemlerle sağlanmaktadır. Dogecoin’deki işlemlere yönelik talep düşerse ve bunun yerine platformumuzda alım satım için mevcut olan diğer kripto para birimlerine yönelik yeni talep gelmezse, işimiz, finansal durumumuz ve faaliyet sonuçlarımız olumsuz etkilenebilir.

Şirkete en çok kazandıran altcoin

Son olarak https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere, şirket 31 Mart itibariyle bünyesinde bulundurduğu 11,6 milyar dolarlık kripto paraya sahip. Bu geçen yıl sahip olduğu 480 milyon dolardan %2,225 gibi şaşırtıcı bir artışa işaret ediyor. Robinhood’un gelirinin en büyük kısmı ise %38 ile opsiyon ticaretinden geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.