Ünlü Ekonomistler: Altın Fiyatları Bu Düzeylere Oynuyor!

0

Haziran FOMC ekonomik tahminlerinin açıklanmasından hemen sonraki günlerde altın 1.770 dolar aralığına geri dönerken piyasa, yatırımcılara ve analistlere yeni zirvelere giden yolun neredeyse hiçbir zaman pürüzsüz olmadığını hatırlattı. Son satışlara rağmen, TD Securities’deki ekonomistler, Fed’in tam istihdam yetkisine vurgu yapmaya devam etmesinin, sarı metalin son kayıplarının çoğunu geri almasını sağlaması gerektiğini düşünüyor. İşte mevcut durumda 1.787 dolardan el değiştiren altın fiyatları için TD Securities ekonomistlerinin yorumları…

TD Securities analistleri: “Nominal oranlar enflasyon beklentilerini geçmediğinde altın fiyatları parlayabilir”

TD Securities analistleri, paylaştıkları yorumlarında “FOMC nokta grafiğinin zam beklentilerini 2023’ün sonlarına kaydırmasına, birçok trader’ın daha erken bir parasal sıkılaşma politikası beklemesine ve Fed Başkanı Powell’ın piyasaları daralma için hazırlama sürecini başlatmasına rağmen, sarı metalin hala 2022’ye kadar 1.900 dolar aralığına dönüşünü mümkün kılan bir konumda olduğuna inanıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Analistler ayrıca “Şu ana kadar hazine piyasaları kontrol dışı fiyat artışlarından endişeli görünmüyor. Beklenti fiyatlarının üzerinde bir dönem olsa bile, getirilerin finansal koşulları aşındıracağı ve Fed’in tam istihdam görevini yerine getirme kabiliyetini tehdit edeceği noktaya gelmesi durumunda Powell ve arkadaşlarının Hazine piyasasına müdahale edeceğinden şüpheleniyoruz,” diyor.

“Yeniden 1.900 dolar seviyesi görülebilir”

Kanadalı yatırım bankası ve finansal hizmetler sağlayıcısı TD Securities’in analistleri son olarak “Sarı metal, 2022 – 2023’ün bir kısmı için yeniden 1.900 dolar bölgesine geçmek için iyi bir şansa sahip. Tüm makro etkenlerin ve para politikasının arka arkaya sıralanmasının yanı sıra, iyimser görüşümüzün gerçekleşmesi için Çin ve Hindistan’daki fiziksel talepte bir iyileşme olması gerekecek,” diyerek yorumlarını bitiriyor.

Altın fiyatı söz konusu olduğunda pek çok analist öne çıkıyor. Örneğin, https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere Citi analistleri, altın fiyatlarının yaz mevsiminde düşmeye devam etmesini beklediklerini açıklamıştı. Ayrıca bu dev bankanın analistleri, değerli metal fiyatının gelecek yıl 1.760 dolardan işlem görebileceğini tahmin ettiklerini bildirmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.