Ünlü Finans Profesörü: Bu Altcoin Bitcoin’den Daha İyi!

0

New York Stern School of Business’ta finans profesörü olan Aswath Damodaran, en büyük altcoin olan Ethereum (ETH)’un Bitcoin’den (BTC) daha iyi bir emtia olma şansına sahip olduğunu açıkladı. CNBC’ye konuşan NYU profesörü, blockchain temelli teknolojinin hakim olduğu olası bir gelecekte, ETH’nin potansiyelinin Bitcoin’den daha ağır bastığını savundu.

NYU profesörü, en büyük altcoin olan ETH’yi savundu

Damodaran’a göre ETH, blockchain ticareti için daha iyi bir seçenek olarak BTC’yi geride bırakacak. NYU profesörü, Bitcoin konusunda, önde gelen kripto paranın spekülatif bir oyun olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Tüm bu Bitcoin boğalarının konuştuğu şey, BTC için en büyük satış konuşmaları şu: “Bitcoin ile ne kadar para kazandığıma bakın”. Bu kadar, satış konuşması bu. Bu, bir satış konuşması değil. Bana buradaki madde hakkında hiçbir şey söylemiyor.

Sektördeki birçok insana göre, gelişmekte olan bir piyasa segmenti olarak merkezi olmayan finans ile Ethereum ağı büyük ölçüde büyüdü. Çeşitli verilere göre ETH tabanlı DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer, 65 milyar doların üzerinde.

Profesörün önceki Bitcoin eleştirileri

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere NYU profesörü Damodaran, Bitcoin’i daha önce de eleştirmişti. Mayıs ayının başlarında BTC’yi “verimsiz para birimi” olarak adlandırmıştı. Ayrıca Ağustos 2017’de de, Wall Street’in “değerlemelerin dekanı” olarak anılan Damodaran, Bitcoin’i “iyi sonu olmayan bir fiyatlandırma oyunu” olarak tanımlamıştı.

NYU finans profesörü, mevcut kripto para birimleri arasındaki farklılıkları daha iyi yakalayan ve daha incelikli bir kripto isimlendirme çağrısında bulundu. Damodaran’a göre, “Kripto alanını para birimi olmaya çalışan kriptolar, koleksiyon olmaya çalışan kriptolar (milenyumların altını) ve aslında emtia olan kriptolar olarak ayırmaya başlamamız gerekiyor.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.