Ünlü İsim Altın Varsayımlarını ve Olacakları Paylaştı: Büyük Konumlar Alın!

0

Yatırımcıların portföylerinin karşı karşıya olduğu bir dizi yeni riski belirleyen WisdomTree küresel araştırma başkanı Jeremy Schwartz’a göre, daha yüksek fiyatlar en azından önümüzdeki beş yıl boyunca burada kalacak. Jeremy Schwartz, altın piyasalarını yorumlayarak önemli açıklamalarda bulundu. Öngörülerini birlikte inceleyelim…

Jeremy Schwartz: Bizim büyük resim görüşlerimizden biri, enflasyonun geçici olmadığı

WisdomTree küresel araştırma başkanı Jeremy Schwartz, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Bizim büyük resim görüşlerimizden biri, enflasyonun geçici olmadığıdır. Bu anlatıyı FED‘den duydunuz, bu geçici mi yoksa kalıcı mı? Ve önümüzdeki birkaç yıl içinde, ortalama enflasyon yukarıda…

Jeremy Schwartz, geçen yıl ABD’de M2 ​​para arzında keskin bir artışa işaret ederek, daha uzun süreli enflasyonist baskıların arkasındaki ana itici güçlerin daha yüksek talep, artan para arzı ve artan para hızı olacağını açıkladı. Jeremy Schwartz konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tez, sisteme büyük miktarda para koyan tüm COVID yardım önlemlerine dayanıyor. Takip ettiğimiz önlemlerden biri, pandemiden önceki yıla göre %40 artan ABD’deki M2 para arzı. Ve bu, insanların çek hesaplarındaki nakit.

Ekonomi yeniden açıldığında, biriktirilen bu para sisteme geri dönmeye başlar

Ekonomi yeniden açıldığında, biriktirilen bu para sisteme geri dönmeye başlar. Jeremy Schwartz konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bugünün işgücü kıtlıklarında, arz baskılarında görüyorsunuz ve bu devam edecek. Pandemiyi dengelemek için yaklaşık 6-7 trilyon dolarlık yardım önlemleri aldınız. COVID-19 salgını da tipik bir kriz değil. ABD çok fazla piyasa dengesizliği ile uğraşmak zorunda değildi. Ve şimdi, tüketiciler normal hayatlarına döndükçe, enflasyon önümüzdeki beş yıl içinde %20 artabilir. Ekonomiyi kapatıyorsunuz. İnsanların kayıp gelirlerini dengelemek için çek hesaplarına çok para yatırıyorsunuz. Ve yeniden açıldığında, bastırılan talep ortaya çıkacak ve bu kümülatif fiyat baskısı artışı diyelim, buna %20 diyelim. Önümüzdeki üç ila beş yıl içinde… Bu yüksek para arzı, ücret ve arz baskıları nedeniyle daha kalıcı bir etkisi olacak.

WisdomTree’nin tavsiyesi, altın ve emtialara fazlaca yatırım yapmak!

Daha kalıcı enflasyon, özellikle yatırımların korunması söz konusu olduğunda, birkaç önemli risk oluşturmaktadır. Schwartz, “Enflasyon, insanların beklediğinden çok daha yüksekse, diğer çeşitlendiricileri aramaya başladığınız yer burasıdır. İşte bu noktada emtia gibi şeylerin büyük bir rolü olabileceğini düşünüyoruz” dedi. WisdomTree’nin tavsiyesi, tahvillerden uzaklaşmak ve hisse senetleri, altın ve diğer emtialarda aşırı kilolu bir pozisyonu benimsemektir.

Beklediğimiz bu enflasyon karşısında zorlanacağımıza inandığımız enflasyon korumaları ve tahvillere alternatifler arıyoruz. Fazla kilolu hisse senetleriyiz, geleneksel 60/40’tan fazla kilolu emtiayız. Kabaca %3 altınımız var. Altın, biraz daha savunma amaçlı bir varlık olan bir enflasyon riskinden korunma aracıdır ve geniş emtialar biraz daha döngüseldir.

Jeremy Schwartz: Altın’ın geldiği yer burası…

WisdomTree küresel araştırma başkanı Jeremy Schwartz, açıklamalarının devamında altın için olası senaryoları sıraladı:

Daha kalıcı fiyat baskılarına yanıt olarak, merkez bankası faiz artırım zaman çizelgesini 2022’ye kadar yükseltebilir Kilitlemeyi yaz sonuna kadar açıklamaları gerekebileceğini söylüyorduk. Birkaç kişinin bile 2021’e koyduğu ilk zam için 2023’ten 2022’ye kadar olan Eylül nokta planını görebiliyorduk. Enflasyonun yaz sonuna kadar sadece geçici olmadığına dair daha fazla kanıt elde edecekler. Piyasaların FED’den gelen daha şahin sürprizlere en olası tepkisi daha fazla oynaklık olabilir. Altın’ın geldiği yer burası… Daha önce olduğu gibi bir koniklik nöbeti olacağını düşünmüyoruz, ancak volatilite ile birlikte piyasa sarsıntıları izlenecek bir şey. EV pil tipi enerjiye daha uzun vadeli bir geçiş olduğunu düşündüğümüz için endüstriyel metaller gibi şeyleri de seviyoruz ve bakır ve nikelden elde edilen bazı endüstriyel metaller bundan faydalanıyor.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için“OCBC: Altın Önümüzdeki Haftalarda Bu Yönde Olacak!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.