Ünlü Milyarder, Bu Altcoin’lere Dikkat Çekti ve “Dünyayı Değiştirecekler” Dedi!

0

Ünlü milyarder Mark Cuban, merkezi olmayan finans endüstrisinin potansiyeli hakkında bir blog yazısı yazdı. Mark Cuban, bazı altcoin projelerine dikkat çekerek, ABD’nin kısıtlamaya devam etmek yerine onları benimsemesi gerektiğini savundu.

Mark Cuban, DeFi projelerine ve potansiyellerine gözleri çevirdi

Milyarder yatırımcı ve Ulusal Basketbol Birliği’nden Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, dün ABD hükümetinin ve düzenleyicilerin, merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisi gibi kripto yeniliklerini desteklemeye başlaması gerektiğini söyledi. Aksi takdirde Mark Cuban, ABD’nin “bu ülkenin ihtiyaç duyduğu bir sonraki büyük büyüme motorunu kaybedeceğini” savundu.

Mark Cuban’ın düşünceleri, “Yield Farming’in Parlaklığı, Likidite Sağlama ve Kripto Projelerine Değer Verme” başlıklı bir blog yazısında geldi.  Gönderinin sonunda Mark Cuban, DeFi endüstrisinin daha geniş potansiyelini tartıştı. DeFi altcoin projelerinin doğası gereği merkezi olmadığını ve ABD’de bulunmadığını belirtti. Girişimci daha sonra, inovasyonu ülke dışına ittikleri için kısmen düzenleyicileri suçladı. Mark Cuban konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu, yalnızca Merkezi Olmayan Özerk Kuruluşların (DAOS) değerleri nedeniyle değil, aynı zamanda bu neslin en etkili ve yenilikçi girişimcilerinden bazılarını işlerini yürütmeleri için yabancı ülkelere zorlayan düzenleyicilerimizin MUTLAK APTALLIĞI nedeniyledir.

Mark Cuban, bu altcoin projelerine dikkatleri çekiyor

Mark Cuban, 10 ila 20 yıl içinde bu zaman dilimine dönüp bakacağımızı ve dünyayı değiştiren şirketlerin kurulduğunu gözlemleyeceğimizi öngörüyor. Mark Cuban konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu şirketler arasında, DeFi ve diğer kripto kuruluşlarının listenin başında veya yakınında olacağı zaten kesin. Politikacılar yeniliği engellemeye devam etmeyi seçerse, bu büyüme potansiyeli boşa gidecek.

Milyarder ayrıca, yazıda özellikle Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon ve borç verme protokolü Aave dahil olmak üzere yatırım yaptığı belirli projelere odaklandı ve DeFi hakkındaki son düşüncelerine daha derinlemesine girdi.

Mark Cuban, yatırım yaptığı kripto paralarda bu faktörlere bakıyor

Mark Cuban, geleneksel işletmeler ile merkezi olmayan işletmeler arasındaki temel farkın, DeFi firmalarının başlangıçta çok fazla para toplamasına veya karları maksimize etmeye odaklanmasına gerek olmaması olduğunu söyledi. Mark Cuban konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu, her kripto para projesi veya DeFi projesinin işe yarayacağını söylemek değil. Kripto acımasızca rekabetçi. Ancak geleneksel, merkezi işletmelere kıyasla kriptoda, diğer her şey eşit olduğunda, her seferinde kripto para alıyorum.

Hangi kripto paralara yatırım yaptığını nasıl seçtiğine gelince Mark Cuban, mevcut gelir, büyüme oranları, projelerin rekabet avantajını ne kadar koruyacağı ve projenin arkasındaki topluluğun gücü gibi faktörlere baktığını söyledi. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, milyarder Mark Cuban son zamanlarda piyasada yankı uyandıran açıklamalara imza atıyor. Milyarderin son açıklamalarına göre DeFi, ABD için ‘bir sonraki büyük büyüme motoru’ olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.