Ünlü Stratejist Vazgeçmiyor: Bitcoin ve Ethereum Aralık’ta Bu Seviyelerde!

0

BTIG stratejisti Julian Emanuel, Bitcoin (BTC)’in mevcut mücadelelerine rağmen kripto para biriminin fiyatının yıl sonuna kadar 50.000 doların üzerine dönebileceğini düşünüyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere son aylarda piyasa, BTC’nin birkaç günde 64.000 dolardan 30.000 doların biraz üzerine düştüğünü görmüştü. Aşağı yönlü hareket birkaç yatırımcıyı BTC’lerini satmaya sevk etti. Ancak verilere göre birçoğu BTC’lerini elde tutmaya devam ediyor.

BTIG stratejistinin Bitcoin ve Ethereum tahminleri

Bitcoin’in düşüşünün ardında birkaç faktör var. bunların ilki Elon Musk’ın görüşleri, bir diğeri ise Çin’in BTC madenciliği hakkındaki olumsuz duruşu. Ancak varlığın gelecekte 500.000 dolar değerinde olacağını düşünen pek çok uzman var. BTC’yi erkenden benimseyerek milyonlar kazanan Winkevoss ikizleri, kripto para birimi yarım milyona ulaşana kadar satmayacaklarını belirttiler.

Bitcoin’in fiyatının 2021’in sonunda 100.000 doları aşacağı tahmin ediliyordu. Ancak düşüşün de etkisiyle bu seviyelere yönelik tahminler azalmış gibi görünüyor. Emanuel’e göre BTC’nin yıl sonuna kadar 50.000 doların üzerine çıkma şansı varken Ethereum’un değerinin 5.000 doların üzerine çıkması bekleniyor. Stratejist, bir yatırımcı notunda şu ifadeleri kullandı:

ABD’de ve başka yerlerde düzenleyici belirsizlik devam etse de BTIG ekibi dijital varlıklar için uzun vadeli durumu (blockchain’in dönüşümsel gücü, giderek daha belirsiz ve enflasyona eğilimli bir dünyada değer deposu olma durumu) her zamankinden daha güçlü görüyor. 2021 yıl sonu fiyat hedefimizi yineliyoruz ve Bitcoin için 50.000 dolar ve ETH için 5.000 dolar yapıyoruz.

BTC’nin mevcut fiyat durumu: “Olumlu bir sıçrama, ancak yeterli değil”

Bitcoin, volatiliteye rağmen popülaritesi açısından hala dalgalar yaratıyor ve hızlı bir şekilde büyüyor. BTC, hafta sonu yükseliş yaşadı. Bunun üzerine Miller Tabak Chief Markets stratejisti Matt Maley, sıçrayışın olumlu olduğunu, ancak BTC’yi yalnızca eski aralığın ortasına geri attığından bunun mutlak bir yükseliş anlamına geldiğini belirtti. Yani, bu yükselişin yakın zamanda yukarı yönlü kırılıma dair herhangi bir sinyal vermek için yeterli olmadığını bildirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.