Ünlü Yönetici, Altın Fiyatları İçin Beklentilerini Açıkladı!

0

Altın fiyatları, kritik seviyeyi ONS başına 1.800 dolar civarında tutmakta zorlanırken, ünlü bir isim yatırımcılara gürültüyü bir kenara bırakıp altın’ın uzun vadeli çeşitlendirme potansiyeline odaklanmalarını tavsiye ediyor. Altın fiyatları için sıcak öngörüleri birlikte inceleyelim…

Wade Guenther: Şirketimiz, altın yatırımlarını arttırdı!

Wilshire Phoenix’in yönetici ortağı Wade Gunther, yeni yaptığı bir röportajda, şirketinin altın destekli uyarlanabilir borsa yatırım fonunun altına yatırım oranını artırdığını söyledi. Wade Gunther, geçen hafta yeniden dengelendikten sonra, Wilshire wShares Enhanced Gold Trust’ın (NYSE: WGLD) şu anda altın’ın yaklaşık %96’sını elinde bulundurduğunu ve bu oranın bir önceki aya göre yaklaşık %81 artış olduğunu söyledi.

Wade Gunther, altın piyasası geçtiğimiz ay keskin fiyat dalgalanmaları yaşarken, ortalama piyasa oynaklığının nispeten sabit kaldığını açıkladı. Wilshire Gold ETF, ortalama piyasa oynaklığına dayalı olarak altın’a maruziyetini ayarlar. Wade Guenther konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Algoritmalarımızla, verilerin kendisi için konuşmasına izin veriyoruz. Stratejinin temel özelliklerinden biri, yatırımcıların duygularını piyasadan uzak tutmak ve potansiyel olarak irrasyonel kararlar vermelerini engellemek.

Wade Guenther: Altın fiyatları için en önemli faktör artan enflasyon baskıları

Wade Guenther, fonun gelecekte kendini nasıl yeniden dengeleyeceğini bilmese de yılın geri kalanında olumlu bir fiyat artışı gördüğünü söyledi. Wade Guenther, altın fiyatları için en önemli faktörün artan enflasyon baskıları olmaya devam ettiğini söyledi. Mayıs ayında ABD Tüketici Fiyat Endeksi, Ağustos 2008’den bu yana en büyük sıçrama olan yıl için %5,0 yükseldi. Enflasyonun büyüklüğünün yılın geri kalanında altın’ı desteklemeye devam edeceğini de sözlerine ekledi. Wade Guenther konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İçeride bir araştırma yaptık ve enflasyona baktık ve yıllık enflasyon %3,25’in üzerine çıktığında altın’ın aynı süre içinde neredeyse üçte iki oranında arttığını fark ettik. Tarih, altın’ın çok iyi bir enflasyon koruması olabileceğini öne sürüyor.

Wade Guenther: Artan enflasyon baskıları altın fiyatları için bir miktar güçlü destek sağlıyor

Artan enflasyon baskıları altın fiyatları için bir miktar güçlü destek sağlarken, birçok ekonomist ayrıca Federal Rezerv‘e para politikasını er ya da geç potansiyel olarak sıkılaştırması için baskı yaptığını belirtiyor.

Wade Guenther, Federal Rezerv’in beklenenden daha kısa sürede hareket etme riski olsa da bunu olası bir senaryo olarak görmediğini söyledi. Mevcut enflasyonist ortamın kalıcı mı yoksa geçici mi olduğunu belirlemenin daha fazla zaman alacağını da sözlerine ekledi. Wade Guenther konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

FED verilere bağımlı olduğunu çok net bir şekilde söyledi ve şu anda herhangi bir karar vermek için yeterli veriye sahip değiller.

Wade Guenther: Altın’ı destekleyen bir diğer faktör de çekiciliğidir!

Ancak Wade Guenther, FED’in erken hareket etmek zorunda kalsa bile bunun altın için oyunun kurallarını değiştireceği anlamına gelmediğini de sözlerine ekledi. Altın’ı destekleyen bir diğer faktörün de güvenli liman ve çeşitlendirme aracı olarak çekiciliği olduğunu söyledi. Wade Guenther, iş döngüsünün bu geç dönemindeki rekor değerlemelerde, hisse senedi piyasalarının büyük bir düzeltme görme konusunda önemli risk altında olduğunu kaydetti. Wade Guenther konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’dan daha fazla, daha yüksek faiz oranlarının hisse senedi piyasası değerlemeleri ve tahvil piyasası değerlemeleri üzerinde daha büyük bir etkisi olmasını bekliyoruz. Hisse senedi piyasaları rekor seviyelerde, çünkü para son 15 yılın daha iyi bir bölümünde çok ucuzdu.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Bankacılık Devinden “Çok Konuşulacak” Altın Öngörüleri!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.