Uygun fiyatlılar için Android 10 Go Edition geliyor

0

Google uygun fiyatlı akıllı telefonlar için Android 10 Go Edition sürümünü sunmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi Android 10 sürümü her Android cihaza gelemiyor. Özellikle daha eski ve düşük sisteme sahip akıllı telefonlara gelmeyen yeni Android sürümü için, Google alternatif üretiyor. Android 10 Go Edition özellikleri neler?

Giriş seviyesi akıllı telefonları hedefine alan Google, Android 10 Go Edition sürümüyle beraber gelecek değişikliklerin bazılarını açıkladı. Android Go Edition, ilk kez geçen yıl karşımıza çıkmıştı. Google, bu yıl da bu tür güncellemeler sunmaya devam edecek gibi duruyor.

Android 10 Go Edition ile uygun fiyatlı akıllı telefonlarda karşımıza çıkan yavaşlık sorununun ortadan kalkacağı söyleniyor.

Android 10 Go Edition özellikleri

Google, hız ve stabilitenin artacağının altını çiziyor. Hatta Google’a göre, uygulamalar Android Go’nun önceki sürümlerinde olduğundan yüzde 10 daha hızlı açılıyor. Bunu ise özel bir donanım olmadan verimli bir şekilde çalışmak üzere inşa edilmiş bir yazılım ile yapan Google, güvenlikle ilgili bazı iyileştirmelerin olduğunu da söylüyor.

Adiantum olarak konumlandırılan sistem, akıllı telefonları yavaşlatmadan tüm Android cihazlarıyla aynı veri güvenliğine sahip olmasını sağlıyor. Bununla beraber, bu sürüme özel tasarlanmış uygulamalar da geliştirildi. Bunlar arasında YouTube Go da yer alıyor. Daha iyi çalışması için optimize edilen uygulamalardan kullanıcıların tam verim alması bekleniyor.

Android Go Edition hangi akıllı telefonlar için geliyor?

Android Go Edition şu anda yüzlerce markanın 1.600 modelinde çalışıyor. Bu telefonların Hindistan, Güney Afrika, Brezilya ve ABD dahil olmak üzere 180’den fazla ülkede de mevcut olduğunu belirtelim. Android 10 Go Edition bu sonbaharda piyasaya sunulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.