Uzman, Artık Yatırım Yapılacak 4 Altcoin’i Paylaştı!

0

Kripto paralar farklı sebeplerden dolayı gündeme gelebiliyor. Dolandırıcılık ve dalgalı fiyat hareketleri olumsuz örnekler olurken, yüksek kazançlı olmaları yatırımcıların ilgisini çekiyor. Piyasalara yeni katılanlar ise toparlanma sürecinde satın alabilecekleri en iyi altcoin projelerini araştırmaktalar. Tecrübeli kripto takipçisi Jimmy Aki’nin, “şimdi yatırım yapılması gereken 4 altcoin projesini” inceliyoruz…

İlk sıranın sahibi: Uniswap (UNI)

Analist satın alınması gereken kripto paralar listesine, merkezsiz ticaret platformu Uniswap ile başlıyor. 2018’de piyasaya sürülen ve geçtiğimiz Nisan ayı fırtınasında 48 milyar dolara ulaşan işlem hacmiyle UNI, DEX’ler arasında akla gelen ilk isim oluyor. UNI aynı zamanda, kurumsal yatırımcının desteğine de sahip, bu ilgiyle beraber protokolün yerel tokenı UNI, 44.92 dolar ATH’sine ulaşmayı başarıyor.

Ayrıca UNI, Mayıs ayındaki büyük satışta değerinin %50’sinden fazlasını kaybetmesine rağmen, yavaş yavaş gücünü topluyor. Şu anki fiyatı 22.53 dolar olan varlık, günlük grafikte %11,67 yükselmeyi başardı. Bu üst düzey performans, analiste göre UNI’yi Temmuz ayında satın alınacak kripto para setlerinden biri haline getiriyor. Platform ayrıca, sitesini ziyaret eden kullanıcılar için Uniswap API aracılığıyla otomatik takas sağlayan popüler kripto veri sitesi Coinmarketcap ile daha fazla ilgiyi üzerinde topluyor. Analistin sıradaki ismi beklenenin dışında bir kripto para oluyor…

Lider kripto para Bitcoin de listede yer alıyor

Satın alınacak kripto para listesinin ikinci sırasına dünyanın en eski kripto parası Bitcoin’i tercih eden analist, zorluklara rağmen BTC’nin yüksek performans gösterdiğini belirtiyor. Aynı zamanda analiste göre BTC, endüstrisinin fiili lideri ve piyasaya yön veriyor. Piyasanın %44’ünü domine etmesi ve ETF’lerin de Bitcoin için piyasa dahil edilmesi de, analiste göre kriptonun kralını ikinci sıraya alan en büyük özellikler. Ayrıca analist Bitcoin ETF’lerini şu şekilde yorumluyor…

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in şu anda sekizden fazla Bitcoin ETF’sini incelediğini belirten analist, Kanada’nın bu konuda halktan çok sayıda olumlu geri dönüş aldığını belirterek, bir dizi Bitcoin odaklı yatırım firmasının da ETF’leri onayladığını bildiriyor. Bitcoin teknik kısmında ise iki aydır kırmızı bölgede zaman geçiriliyor. Ancak, BTC için durumun düzeldiğini belirten analist, BTC’nin %1,92 arttığına ve şu anda 34.000 dolar civarında işlem gördüğünü ekliyor. Son olarak analiste göre lider kriptonun fiyatı yükselmeye devam ettikçe, iştahlı yatırımcı düşük seviyelerden alım fırsatlarını değerlendirmek için yeşil ışık yakmaya çekinmiyor.

Sıradaki altcoin bir DeFi projesi olan Aave (AAVE) oluyor

Üçüncü sıra için merkezi olmayan finans kredisi protokolü Aave’yi seçen analist, kullanıcıların faiz kazanmak için platformu tercih ettiklerini belirtiyor. Platform üzerinde likidite havuzlarına katılarak pasif gelir elde etmek de mümkün. Bu nedenle analist, farklı yatırımcıların ihtiyaçları doğrultusunda Aave’yi tercih ettiğini aktarıyor. Analistin teknik yorumu ise şu şekilde….

Teknik kısımda Aave’nin %15.67’lik pazar hakimiyeti ile DeFi alanına liderlik ettiğini söyleyerek başlayabiliriz. AAVE’nin yerel tokenı daha iyi günler görmüş olsa da, DeFi token şu anda %16,90 artışla 321.65 dolardan işlem görüyor. 20 MA’nın desteğin altında 242.87 dolardan işlem görmesiyle hala yükseliş trendinin olası olduğunu belirten analist, RSI’nda yükselişte ve günlük grafikte 60.26’da durduğunu ekliyor. Son olarak protokol, aynı zamanda DeFi alanına kurumsal yatırımı da hedefliyor. Kurucu Stan Kulechov’a göre, Aave bu ayın sonlarında kurumsal müşteriler için özel kredi piyasaları başlatacak.

Listenin dördüncü ismi Compound Finance (COMP) oluyor

Tıpkı Aave gibi, Compound Finance’in de kullanıcıların protokolün likidite havuzlarından pasif gelir elde etmesini sağlamaktadır. Mevduatların karşılığında verilen cToken’lar üzerinden, yatırımcılar istedikleri herhangi bir havuzdan teminatlı kredi alabilirler. LTV oranı dinamiktir ve teminat varlığına bağlıdır. Ancak, mevcut LTV %50 ile %75 seviyesindedir. Beklenen oranın altına düşmesiyle kullanıcılar otomatik likidasyonla karşı karşıya kalabilirler.

Bir diğer yandan altcoin COMP, Mayıs ayındaki çöküşünden önce 854.48 gün ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselen olağanüstü bir 2021 yaşadı. Sonrasında değerinin %50’sini kaybetmesine rağmen, COMP geçen ay toparlanmaya çalışıyor. Ancak, analistin de belirttiği üzere, Haziran ayının büyük bölümünde DeFi tokenının 450 dolarlık direnç seviyesine ulaşması tamamen başarılı olmadı. Ancak, piyasanın ivme kazanmasıyla tablo tekrar yeşile dönüyor. COMP, son 24 saatte %17.16 artarak 503.49 dolara yükselmeyi başardı. COMP ayrıca, https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, “COMP Treasury” adlı bağımsız bir şirket başlatan protokolle kurumsal kabul yolunda ilerleme kaydediyor. Bu şirket, yeni nesil finansal hizmet sağlayıcıların üçüncü bir tarafa geçmeden doğrudan dijital varlıklara erişmesini sağlamaya odaklanacak.

Listenin en kazançlı son altcoin projesi Binance Coin (BNB) oluyor

Analistin satın alınacak kripto para listesinde son olarak, Binance kripto para borsasının resmi para birimi BNB’i yer alıyor. Varlığın, Binance kripto borsasında alım satım indirimleri dışında çok fazla potansiyele sahip olduğu belirten analist, Nisan ayı patlamasında BNB’nin 650 dolarla ATH yaptığını da ekliyor. Ancak, fiyat şuanda zirvesinin çok altında işlem görüyor. Yazının yazıldığı sıralarda, günlük grafikte %2,98 artışla 311.26 dolardan işlem göre BNB, Binance platformunun daha fazla hizmet sunması ile birlikte, zirvesini tazeleyebilir. Arkasında lider kripto para borsası Binance bulunan BNB, analiste göre potansiyel sahibi bir varlık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.