Uzman, Bu Hafta Satın Alınacak 4 Altcoin’i Açıkladı!

0

Kripto piyasalarında kararsızlık devam ediyor. Piyasaya değeri 2.6 trilyondan 1.3 trilyon dolara geriledikten sonra 1.5 trilyon dolar direncinin üzerine çıkmayı başaramadı. Aynı zamanda bazı altcoin projeleri yükselmeyi başarırken, diğerleri satış baskısından kurtulamıyor. Bu nedenle bir uzmanın eşliğinde, kısa vadede artış beklenen 5 kripto para birimini inceleyeceğiz… Lider kripto para ile başlıyoruz…

Analist, altcoin projelerinden önce ilk sıraya Bitcoin’i seçiyor

Kripto para piyasası söz konusu olduğunda, Bitcoin (BTC) her zaman güvenli bir seçenektir. BTC fiyatının şu anda uygun olduğunu belirten analist, bu dönemde alım yapmanın daha az riskli olduğunu ekliyor. Ek olarak BTC, iki hafta içinde %7 büyümeyi başararak 34.800 dolara ulaşmayı başardı. Ancak, geçen hafta %3 gerilediğini ve son 30 günde %3 ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.804 dolardan %46 düştüğünü ekleyen analist, dalgalı hareketlere karşı yatırımcıları uyarıyor.

Teknik kısımda ise grafiğin de gösterdiği üzere, Bitcoin’in destek seviyesi Haziran ayının sonundan bu yana kademeli olarak artış gösteriyor. 30.000 dolar seviyesinden istikrarlı bir şekilde 32.000 dolara, 33.000 dolara ve şimdi neredeyse 34.000 dolara yükselmeyi başardı. Başka bir deyişle, direnç seviyesi paralel olarak yükselemese de daha güvenli bir alım haline geliyor. Bitcoin’in destek seviyesindeki bu artış, analiste göre daha büyük oyuncuların BTC fiyatını ucuz bulmasından kaynaklanıyor. Aşağıdaki tweet’in gösterdiği gibi, OTC masalarındaki BTC miktarı giderek düşüyor…

Analist Bitcoin arzına dikkat çekiyor

Analistin de belirttiği üzere, borsalardaki BTC arzı da aşağı doğru ivme kazanıyor. Etkinin önümüzdeki dönemde, piyasayı nihai bir dalgalanmaya hazırladığını düşünen analist, bu verilerin eşliğinde Bitcoin’in önümüzdeki ve gelecekte satın alınabilecek en iyi varlıklardan biri olduğunu vurguluyor. Borsalardaki Bitcoin arzının tablosu ise şu şekilde:

BTC’den sonra sıradaki isim en geniş altcoin ekosistemi, Ethereum oluyor

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de belirttiğimiz üzere Ethereum, şu anda büyük altcoin’ler arasında en iyi performansı gösteriyor. Gün içerisinde %4 ve bir haftada yaklaşık %10 artarak 2.375 dolara yükselmeyi başaran ETH, aynı zamanda iki hafta içerisinde %26 artarak 12 Mayıs’tan bu yana peşinde olan düşüş baskısından kurtulmayı başarıyor. Lider altcoin, tüm zamanların zirvesinde, 4.356 dolara ulaşmayı başarmıştı.

Bunlarla birlikte Ethereum, 26 Haziran’da 1.700 dolara kadar düşmesine rağmen, bu diplerden kurtulmayı başardı. Analistin de belirttiği üzere destek ve direnç seviyeleri paralel olarak artıyor ve yeni bir ivme kazanıyor. Aşağıdaki tweetten, ETH/BTC dengesini incelebilirsiniz…

Analizlerinin devamında Ethereum 2.0 yükseltmesinin ETH’nin toparlanmasında ki en büyük faktör olduğunu düşünen analist, Dune Analytics’ten gelen verilerden, Ethereum 2.0’ın akıllı sözleşmesinde şu anda 6.2 milyon ETH’nin stake edildiğini bildiriyor. Aynı zamanda analiste göre, Ethereum 2.0’ın son aşamalarına doğru da yükselişin devam edebileceğini belirten analist, 2021 başları veya 2022’nin bu dönemler olacağını tahmin ediyor. Ek olarak bazı analistler, Ethereum 2.0’ın yayınlandıktan sonra dolaşımdaki Ethereum arzının %30’unun stake edilebileceğini bile öne sürüyorlar. Bu, özellikle mevcut arzın yalnızca %5,3’ü şu anda kilitliyken, analiste göre ETH’nin fiyatı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Uniswap (UNI), üçüncü sıranın sahibi oluyor

Üçüncü sırayı DeFi devlerinden Uniswap (UNI)’a yer veren analist, UNI’nin şu anda 23 dolardan işlem gördüğünü ve son 24 saatte %6 ve geçen hafta göre %23 büyüdüğünü ekliyor. Aynı zamanda UNI, son iki haftada %40 arttı ve son 30 gün içinde %11 ve 44.92 dolar olan ATH’sine kıyasla %49 düştü. Ancak analist bu düşüşün, piyasa geneliyle şekillendiğini bildiriyor.

Bir diğer yandan, analiste göre UNI’nin son zamanlardaki yükselişi Uniswap V3’ün piyasaya sürülmesiyle ilgili değil. V3 ile beraber, likidite sağlayıcıları için daha iyi sipariş yürütme ve daha yüksek sermaye verimliliği de dahil olmak üzere bir dizi iyileştirme getiriliyor. Analiste göre yatırımcıların ilgisini protokolün güncellenmesi çekiyor.

Ek olarak yakın zamanlarda, Uniswap likidite madenciliğini başlattı. Bu, kullanıcıların staking karşılığında ekstra token kazanabilecekleri anlamına gelmektedir. Analiste göre bu durum muhtemelen UNI’ye olan talebi artırdı ve özelliğin açıklanmasından bu yana yaklaşık %27 arttı.

Son olarak analist için uzun vadede Uniswap’ın bir DEX olarak tartışmasız çok parlak bir geleceği var. Son zamanlarda, merkezi bir borsa olan Binance, düzenleyiciler ve bankalardan çok fazla olumsuz ilgi gördü. Ancak, merkezi olmayan bir borsa olarak Uniswap’ın bu tür bir dirençten etkilenme olasılığı daha düşük. Bu nedenle, son yükselişi, gelecekteki düzenleyici geri çekilmeden kaçınmasında piyasa fiyatlandırmasının ürünü olabilir. Eğer öyleyse, analiste göre UNI, kesinlikle satın alınacak en iyi kripto para birimlerinden biri olmayı hak ediyor.

Ethereum Classic (ETC)’de sahnede

Ethereum Classic (ETC), analist için izlenmesi gereken bir diğer kripto para birimidir. 55 dolardan son iki haftada %50 arttı ve geçen aya oranla %14 büyüdü. Bu da UNI’yi 167.09 dolar zirvesine (6 Mayıs’ta belirlenen) göre %67 geride bırakıyor.

Analiste göre %67’lik büyük bir düşüş var, ancak ETC’nin güçlü bir şekilde toparlanabileceğini düşünüyor. Bu tahmin, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinden faydalanacağı gerçeğiyle daha da olası hale geliyor. Ethereum’un PoS sistemine geçişiyle, madenciler yeni bir Blockchain’e geçmek zorunda kalacaklar. ETC’de Ethereum ile benzer bir algoritma paylaştığı için olayların merkezinde kalıyor. Aynı zamanda, madenciler Ethereum Classic’e akın ederken, bir ağ olarak ETC’nin gücü daha da artacaktır. Buna paralel olarak, ETC piyasasının derinliğinin ve likiditesinin artacağını belirten analist, bu durumun uzun vadede ETC fiyatını olumlu etkilemesini bekliyor.

Listenin son altcoin projesi, Compound (COMP) oluyor

Analiste göre Compound COMP), son günlerin en başarılı projelerinden biridir. Son 14 gün içinde %100’ün biraz üzerinde artarak 477 dolara yükselmeyi başardı. Ayrıca, yalnızca bir yıl önce piyasaya sürüldüğünden, geçen ay %23 ve geçen yıl %144 büyüme kaydetti.

Son olarak, Compound “Treasury” hizmetini başlattı. Bu, dijital bankaların ve fintech’lerin Compound DeFi sistemine erişmelerini sağlayarak ABD doları mevduatlarında %4 faiz kazanmalarını sağlayacak. Ancak, hizmet şu anda yalnızca Kaliforniya’yla sınırlıdır, analist yakın gelecek tüm Amerika’ya yayılacağını bildirirken, Compound (COMP)’un sahip olduğu potansiyellere dikkat çekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.