Uzman Uyardı: Dikkat Edin, Bu Tanınan Altcoin’ler Tehlikede!

0

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Ripple Labs ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda altı aydan fazla bir süredir yasal bir mücadele sürecinde. Bu, birçok yatırımcıyı favori tokenlerinin de bir menkul kıymet olup olmadığını merak etmeye sevk etti. Bir uzman, bu konuya yönelik cevap verdi ve tehlikede olduğunu düşündüğü altcoin projelerini sıraladı.

Uzman: Cardano ve DOGE güvende

Cardano ve DOGE, hem kullanıcı tabanı hem de değer açısından en büyük kriptolar arasında yer alıyor. Hogan’a göre ADA sahipleri, Cardano’nun SEC’in radarında olma olasılığı çok düşük olduğu için rahat edebilirler. Hogan’a göre Cardano’nun öncelikle ADA tokenlerini Japon pazarında satma hamlesi dahice bir hareketti. Avukat, “ICO’nun yaklaşık yüzde 95’i Japon vatandaşlarına aitti” dedi. ADA daha sonra borsalar yoluyla Amerika’ya gitti. Bu, Cardano’yu SEC’in kapsamından uzaklaştırdı. Cardano’ya 2.5/10’luk bir tehlike puanı verdi.

Öte yandan durum, DOGE sahipleri için çok daha iyi gözüküyor. Avukat, “Bence SEC bir meme coin’ini dava ederse daha fazla şaka haline gelirdi, bu yüzden ufukta herhangi bir sorun görmüyorum,” ifadelerini kullandı. Hogan, DOGE için 2/10’luk bir tehlike derecesi verdi.

Tehlikede olan altcoin projeleri: Polkadot ve Uniswap

Avukat daha sonra sektördeki en heyecan verici projelerden ikisini inceledi – Polkadot ve Uniswap. Polkadot için sorunlar, projeyi yaratan ve 200 milyon doların üzerinde fon toplayan Web3 Vakfı’ndan kaynaklanıyor. Vakıf, DOT tokeni çıkarılmadan önce tokenlerin bir kısmını sattı ve bu da durumu daha da suçlayıcı hale getirdi. Bu durumun, Polkadot’u SEC’in radarına doğrudan yerleştirdiğinden bahsetti. Proje ayrıca ilk belgelerinde Çinli ve Amerikalı yatırımcıların DOT tokenleri satın almasını engellediğini iddia etti. Uzmana göre Polkadot, SEC tehlike puanında 5/10 alıyor.

Uniswap ise karışık. Bir avukat olan Stephen Palley, Uniswap’ın UNI tokeninin “neredeyse kesinlikle bir menkul kıymet olduğuna” inandığını belirtmişti. Neyse ki Uniswap için, UNI tokenlerini asla satmadı ve kullanıcılara bir airdrop yoluyla verdi. Bu nedenle, uzmana göre, Uniswap Labs’in SEC’e karşı kaybetmesi durumunda boşa çıkaracak hiçbir karı yoktu. Uzmana göre Uniswap, 4/10’luk bir tehlike derecesi alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.