Wall Street Analisti Bitcoin’e “Elon Etkisini” Yorumladı: Büyük Eller Yok!

0

Fundstrat analisti ve ünlü Bitcoin boğası Tom Lee, piyasalara Elon Musk etkisini yorumladı. Tom Lee’ye göre, Elon Musk’un piyasayı hareketlendiren tweetleri Bitcoin’in yeterince olgunlaşmadığını gösteriyor.

Wall Street analisti Tom Lee, Bitcoin’e Elon Musk etkisini yorumladı

Wall Street analisti Tom Lee, BTC piyasalarını değerlendirdi. Fundstrat analisti Tom Lee’ye göre, Elon Musk’un paylaşımları ve bundan etkilenen Bitcoin fiyatı, kripto paraların yeterince olgunlaşmadığını gösteriyor. Tom Lee, kripto para piyasalarının bir kişinin eylemlerine duyarlılığının, kurumsal yatırımcıların piyasada olmadığını gösterdiğini vurguluyor. Çünkü Tom Lee, bu kişilerin gelişmiş piyasalar üzerindeki etkilerinin “çok küçük” olduğunu belirtiyor.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Kevin O’Leary geçtiğimiz günlerde çevre sorunları nedeniyle kurumsal yatırımcıların BTC piyasasına henüz girmediklerini söyledi. Wall Street analisti Tom Lee, sofistike yatırımcıların piyasadaki payı büyüdüğünde Bitcoin’in oynaklığının azalmasını bekliyor. Elon Musk, olumsuz kripto para tweetlerine ara verdikten sonra, dün BTC eski günlerine geri döndü.

Elon Musk’un en son paylaşımının ardından Bitcoin fiyatı sert yükseldi

Tesla CEO’su, e-araba üreticisinin yeşil enerji payı yüzde 50’ye ulaştığında Bitcoin ödemelerine devam edeceğini duyurmak için Twitter’ı kullandı. Daha önce bildirdiğimiz üzere, Bitcoin madencilerinin fosil yakıtlara olan güveni, Tesla’nın geçen ay BTC ödemelerini askıya almasının nedeniydi.

Elon Musk’un en son paylaşımının ardından lider kripto para birimi BTC 39.838 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında, piyasada yükseliş eğilimi hakim ve BTC ile birlikte diğer kripto paralarda güçlü yükseliyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.