Wall Street’in Ünlü Bankası, Bu Altcoin’de Yükselişte!

0

Wall Street’in yatırım bankası JP Morgan’daki analistler, yeni öngörülerini paylaşıyor. JP Morgan’daki analistler, staking’in kurumsal ve bireysel yatırımcılar için bir gelir kaynağı olarak çekiş kazanacağını belirtiyor. Ayrıca analistler, lider altcoin ETH’de yükselişte görünüyor.

JP Morgan’daki analistler, lider altcoin Ethereum ve Staking ekonomisinde yükseliyor

Analistler, bankanın kripto paraları küçümseyen CEO’su Jamie Dimon’un duruşuna karşı çıkarak bu hafta bir raporda, Bitcoin’den daha enerji verimli ağlar çalıştıran Blockchain’lerin popülaritesinin artacağını savundu. Rapora göre, staking şu anda kripto endüstrisi için yıllık tahmini 9 milyar dolar gelir sağlıyor.

Araştırmacılar, Ethereum’un gelecek yıl ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesinden sonra proof of stake’e geçişinin, alternatif konsensüs mekanizmasının benimsenmesini ve stake edilmesini teşvik edeceğini tahmin ediyor. JP Morgan’daki analistler, lider altcoin ETH’de yükselişte görünüyor. Forbes’in bildirdiğine göre bu, ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesinin ardından 20 milyar dolara ve 2025 yılına kadar 40 milyar dolara yükselen stake ödemeleriyle sonuçlanabilir.

Önemli gelişme: Staking madenciliği yeniyor!

Staking, madencilik holdingleri yerine token sahiplerini ödüllendirerek bireysel ve kurumsal yatırımcılar için bu faaliyeti daha çekici hale getirir. Raporda konuya yönelik şunlar belirtiliyor:

Staking, diğer varlık sınıflarına kıyasla kripto paraları elde tutmanın fırsat maliyetini düşürmekle kalmıyor, aynı zamanda birçok durumda kripto para birimleri önemli bir nominal ve gerçek getiri sağlıyor.

Analistler, kripto para birimlerinin oynaklığı azaldıkça, pozitif bir gerçek getiri elde etme yeteneğinin kripto piyasasının daha yaygın hale gelmesine yardımcı olmada önemli bir faktör olacağını belirtiyorlar.

JP Morgan analistleri: Stake ve DeFi, geleneksel bankacılık sisteminden çok daha iyi getiriler sunuyor!

JPM’un araştırması, staking ekonomisinin borsalar ve stake hizmetleri sunan ve kesinti yapan şirketler için milyonlarca gelir getireceğini öne sürüyor. Stake etmenin, Coinbase için 2020’de 10.4 milyon dolardan 2022’de 200 milyon dolarlık bir gelir fırsatı sunduğunu tahmin ediliyor. Analistler, Stake ve DeFi’nin, faiz oranlarının dibe vurduğu veya bazı durumlarda negatif olduğu geleneksel bankacılık sisteminden çok daha iyi getiriler sunduğunu belirtiyorlar. JP Morgan’daki analistler konuya yönelik şunları söylüyor:

Aslında, mevcut sıfır faiz ortamında, getirileri yatırım için bir teşvik olarak görüyoruz.

Nisan ayında https://bedevaoyunhesaplari.com, JPMorgan’ın Ethereum geliştiricilerini işe almaya başladığını bildirdi.

Analistler: Lider altcoin Ethereum’un staking’i daha fazla kullanıcı çekecek

Analistler, staking yoluyla getiri elde etmek için kripto paraları kullanma yeteneğinin dijital varlıkları daha çekici bir varlık sınıfı haline getireceğini ve kripto para birimlerinin ana akım olarak benimsenmesine yardımcı olabileceğini tahmin ediyor. Hash rate’da düşüş yaşayan Ethereum, önümüzdeki yıl gerçekleşmesi beklenen tam proof of stake’e geçişiyle uzun süredir spot ışığında. 

Yazma sırasında, ETH 2.0 Beacon Chain, 6 milyon ETH‘nin biraz altında bir tutara sahip. Bu, mevcut fiyatlarla yaklaşık 12,3 milyar dolar değerinde olan tüm arzın %5’inden biraz fazlasına denk geliyor. Yılda %6,4 getiri sağlıyordu, bu da analistlere göre, herhangi bir bankadakinin çok ötesinde. Ek olarak, bu ay piyasaya sürülecek olan EIP-1559 , ağ ücretlerini yakacak ve popüler altcoin Ethereum’un ağına ek deflasyonist özellikler getirecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.