WhatsApp’ta Memoji nasıl yapılır?

0

Apple geçen günlerde gelişmiş iOS 13 sürümünü Apple kullanıcıları için kullanıma sundu. Kkaranlık mod, daha fazla video düzenleme seçeneği, iyileştirilmiş kamera ayarları ve geliştirilmiş gizlilik ayarları sayesinde Apple kullanıcıları cihazlarını artık daha stabile bir şekilde kullanabiliyor. iOS 13 sürümünün en eğlenceli yanı da Memoji çıkartmalarının daha geniş bir kullanım alanına yayılması. Artık WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden de Memoji göndermek mümkün. Peki, WhatsApp Memoji nasıl yapılır?

Memoji çıkartmaları Apple’ın da resmi sitesinde açıkladığı gibi, “Kullanıcıların attıkları mesajlarda çeşitli duyguları daha kolay ifade etmelerini sağlayacak” karakter tabanlı etiketlere dayanıyor. Yeni güncelleme ile birlikte Memojilerin kullanım alanı da genişledi. Memoji çıkartmalarını yalnızca mesajlarda değil, WhatsApp‘ta da kullanabiliyorsunuz.

WhatsApp Memoji nasıl yapılır?

Yeni sürümü almış iPhone modellerinden birisine sahipseniz ve iOS 13 sürümünün güncellemesini yaptıysanız, WhatsApp’tan Memoji göndermeye başlayabilirsiniz. Şimdi size ‘WhatsApp Memoji nasıl yapılır?’ Sorusunu yanıtlamadan önce, Memoji nasıl oluşturulur sorusuna yanıt verelim.

Öncelikle Mesajlar uygulamasını açın. Mevcut bir mesaj penceresini açın veya uygulamanın sağ üst köşesinde yeni mesaj oluştur seçeceğine dokunun.Sohbet penceresinde App Store simgesinin hemen yanındaki simgeye dokunun.

Bu adımların ardından sol üst köşede bulunan üç noktaya dokunun ve ardından ”Yeni not defteri” seçeneğine dokunun. Bu aşamaların ardından ten renginizi seçip, diğer yüz detaylarını oluşturmalısınız. Burada tek tek aksesuar ve yüzdeki diğer detayları da ayarlayabiliyorsunuz.

Bütün ayarlamaları yaptıktan sonra oluşturduğunuz Memoji‘yi bir parmak hareketiyle döndürüp nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. Avatarınıza son bir bakış attıktan sonra oluşturduğunuz Memoji karakterinizi kaydedebilirsiniz. Bu aşamanın ardından avatarınız mesajlarda görünüyor olacak. Ancak asıl önemli kısım burada başlıyor.

Mesajlar uygulamasından artık çıkabilirsiniz. WhatsApp‘a girip bir sohbet penceresi açın, mesaj gönderme kutucuğuna gelin ve emoji butonuna tıklayın. Memoji etiketleri bunların yanında görünüyor olacak. Yeni oluşturduğunuz memojii karakterinizi orada bulunan üç noktaya tıklayarak mesaj kutusuna aktarabilirisiniz. İşte bu kadar basit.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.