Xiaomi Mi 9 Pro 5G özellikleri doğrulandı

0

Xiaomi‘nin yeni amiral gemilerini tanıtacağı 24 Eylül lansmanına kalan süre azaldıkça cihazlar hakkında detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Tanıtılacak telefonlardan biri olan Xiaomi Mi 9 Pro 5G özellikleri kesinleşti.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G özellikleri neredeyse kesinleşti!

Yarın tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 9 Pro 5G özellikleri neredeyse tamamen belli oldu. Tasarım tarafında üçlü arka kamera kurulumu ve çentikli ekranı ile Mi 9 tasarımını koruyan cihaz Qualcomm’un Snapdragon 855 Plus işlemcisi ile birlikte gelecek. Cihazda 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı bulunması bekleniyor.

Üçlü kamera kurulumunda 48 Megapiksel ana kameraya sahip olması beklenen modelin kamera özellikleri henüz netleşmemiş olsa da diğer özellikleri neredeyse tamamen kesinleşti. Cihaz 4000 mAh’lık bir bataryadan beslenecek. Ayrıca 40W kablolu şarj ve 30W kablosuz şarj desteği ile birlikte kullanıcılara sunulacak.

Resmi Xiaomi Weibo hesabı ayrıca Mi 9 Pro 5G’nin 1.04CC ses boşlığı, 1217 süper lineer hoparlör, akıllı bir PA ve Düşük Gecikmeli ve Yüksek Çözünürlüklü Codec (LHDC) teknolojisini destekleyeceğini de doğruladı. Xiaomi bu cihaz ile mobil cihazlardaki ses segmentinde oldukça iddialı geliyor.

Diğer dikkat çeken özelliklerden biri de HD titreşim veya 4D Shock özelliği diyebiliriz. Oyun oynarken daha sürükleyici bir deneyim için oldukça iddialı bir titreşim teknolojisini destekleyecek olan cihaz, 150 farklı titreşim modu ile farklı sahnelere hızlıca uyum sağlayacak.

Son olarak Mi 9 Pro 5G daha kolay uçağa binebilmek veya otele giriş yapmak gibi birçok şey için eID destekli NFC’ye sahip olacak. Ayrıca destekleyen araçlar için arabanızın anahtarı olarak da çalışabilecek. Mi 9 Pro’nun 4G versiyonunun gelmeyeceği de Xiaomi’nin kurucu ortağı ve CEO’su Lei Jun tarafından Weibo’da duyuruldu. Yani bu cihaz fiyat etiketi ile de oldukça üst segment bir cihaz olarak karşımıza çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.