Xiaomi Mi 9T Pro dayanıklılık testinde!

0

Xiaomi’nin alt markası Redmi’nin orta seviye akıllı telefonlarından Redmi K20, Avrupa’da ve ülkemizde Mi 9T olarak satışa sunulmuştu. Redmi K20 Pro modeli ise henüz ülkemize gelmemiş olsa da, Xiaomi Mi 9T Pro olarak adlandırıldı.

JerryRigEverything isimli YouTube kanalı Redmi K20 Pro için dayanıklılık testi yayınladı. Yukarıda belirttiğimiz gibi iki telefon arasında herhangi bir fark olmadığı için Xiaomi Mi 9T Pro dayanıklılık testi olarak değerlendiriyoruz.

Xiaomi Mi 9T Pro dayanıklılık testi öncesinde cihazın özelliklerini kısaca hatırlamak gerekirse: 6.39 inç büyüklüğündeki Super AMOLED ekranı 1080 x 2340 piksel çözünürlük sunan telefon, gücünü Qualcomm Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 6 GB ve 8 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği bulunuyor.

Xiaomi Mi 9T Pro dayanıklılık testi yayınlandı

Ekran çizilmesi ile başlayan dayanıklılık testinde cihazın ekranı beşinci seviyeye kadar mukavemet gösterirken, altıncı seviyeden itibaren ekranda ciddi çizikler oluşuyor. Cihazın 6.39 inçlik ekranı Gorilla Glass 5 teknolojisi ile korunuyor.

Ön tarafta yer alan açılır kamera ve arka taraftaki üçlü kamera kurulumu bıçak darbelerine dayanarak çizilmiyor. Tabi cihazın yan kısımları diğer telefonlar ile benzer şekilde bıçak darbeleri karşısında oldukça dayanıksız.

Ekrandan parmak izi okuyucu yoğun çiziklere rağmen sorunsuzca çalışıyor. Ek olarak ekran ateşe maruz bırakıldığında oluşan leke kısa süre içerisinde kayboluyor. Açılır kamera ise düşmelere ve zorlamalara karşı kendini koruyor.

Bu kapsamda açılır kamera zorlandığında hızlıca kapanarak kendini korumaya alıyor. Son olarak Xiaomi Mi 9T Pro bükülme testini sorunsuzca tamamlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.