Xiaomi Mi AirDots Pro 2 tanıtıldı! AirPods’a yeni rakip

0

Xiaomi’nin bugün Çin’de düzenlediği etkinlik dolu dolu geçti. Yeni telefonlar Xiaomi Mi 9 Pro / Mi Mix Alpha ve yeni kullanıcı arayüzü MIUI 11’in yanı sıra tanıtımı gerçekleştirilen bir diğer ürün, Xiaomi Mi AirDots Pro 2 – Air 2 oldu.

Kulaklığın isimlendirmesi şimdiden bir karmaşaya dönüştü. Bazı bölgelerde Mi AirDots Pro 2, bazı bölgelerde ise Mi Air 2 olarak adlandırılacağı dile getiriliyor. Ancak, Xiaomi etkinlik sırasında Mi Air 2 adını kullanmayı tercih etti.

Xiaomi Mi AirDots Pro 2 özellikleri – Mi Air 2

AirPods‘dan ihlam alınarak geliştirilen önceki kulaklık olan AirDots Pro’nun tasarımsal çizgilerinin büyük oranda korunduğu AirDots 2, 14.2 mm titanyum kaplamalı bir diyagrama sahip. Çevresel gürültü azaltma sayesinde dış sesleri minimum seviyeye indiren kulaklık, HD ses ve Bluetooth LHDC ile geliyor.

Dokunmatik kontrollerin korunduğu kulaklık, kablosuz bağlantı teknolojisi olarak Bluetooth 5.0‘ı kullanıyor. Bu sayede diğer cihazlar ile bağlantı çok daha hızlı bir şekilde sağlanabilirken, daha uzun bir menzil sunuluyor.

27 Eylül tarihinde satışa sunulacak olan kulaklık, Çin’de yaklaşık 51 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Xiaomi Mi Air 2’nin Avrupa ve ülkemizde satışa sunulacağı fiyat ise şu anda bilinmezliğini koruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.