Xiaomi Mi Band 5 hakkında birinci bilgiler ortaya çıktı

0

Xiaomi’nin sevilen akıllı bileklik serisi Mi Band, tüm dünyada yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Merakla beklenen Mi Band 5 modeline ait ilk bilgilerde yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Bakalım Xiaomi Mi Band 5 modelinde ne gibi yenilikler sunacak?

Xiaomi Mi Band 5 NFC ile geliyor!

Xiaomi’nin ilk modelinde sadece LED bilgilendirme ışıklarına sahip olan akıllı bilekliği, yıllar içerisinde geçirdiği evrim ile bugün 0.95 inç büyüklüğünde renkli AMOLED ekran ile satın alınabiliyor.

Uygun fiyatı ve uzun pil ömrü ile özellikle kullanıcıların beğenisini kazanan Mi Band serisi, akıllı bileklikten ziyade artık akıllı saat olma yolunda ilerliyor. 4. nesli ile birçok yeni özellik kazanan Mi Band, NFC özelliğini de sahip bir sürüme sahip. Ancak Xiaomi NFC özelliğine sahip olan Mi Band 4 modelini global pazara sunmayı tercih etmedi.

Ortaya çıkan bilgilere göreyse 2020 yılının ikinci çeyreğinde kullanıcılarla buluşması beklenen Mi Band 5, sahip olacağı çok daha dayanıklı gövdenin yanı sıra bünyesinde NFC barındıracak.

Çin dışındaki ülkelerde de kullanılabilir olacak olan bu özellik sayesinde mobil ödemeler yapılabileceği gibi metro ya da otobüs gibi toplu taşıma araçlarında da kart yerine kullanılabilecek.

Daha büyük bir ekranla birlikte gelmesi beklenen 5. nesil Mi Band, Xiaomi tarafından desteklenen Huami ile ortaklaşa geliştiriliyor. Bakalım Çinli teknoloji devi bize ne gibi yenilikler sunacak?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.