Xiaomi Mi Charge Turbo teknolojisini tanıttı!

0

Akıllı telefon üreticilerinin kıyasıya rekabet ettikleri özelliklerden birisi de, hızlı şarj. Hızlı şarj teknolojisi artık kullanıcıların akıllı telefon satın alırken dikkat ettiği konulardan birisi haline gelirken, Xiaomi Mi Charge Turbo tanıtıldı.

Xiaomi Mi Charge Turbo özellikleri

Huawei gibi rakiplerinin aksine önceliği kablosuz şarja veren Xiaomi, 30 Watt’a ulaşmayı başardı. 4000 mAh kapasiteli bir bataryanın 25 dakika içerisinde yüzde 50 şarj olduğu belirtiliyor. Bu bataryayı 0’dan 100’e şarj etmek istediğinizde ise işlem yaklaşık 69 dakika içerisinde yani 1 saat 10 dakikada tamamlanıyor.

Bu değerlerin daha iyi anlaşılabilmesi için: Xiaomi’nin amiral gemisi Mi 9 kablolu olarak 27W, kablosuz olarak ise 20W hızlı şarj desteğine sahip.

Ters şarj söz konusu olduğunda ise 10W’a çıkılıyor. Bluetooth kulaklıklardan diğer telefonlara ve saatlere kadar kablosuz şarjı destekleyen cihazları şarj etmeniz mümkün. Bu sayede Mi Charge Turbo teknolojisi akıllı telefonunuzu kablosuz bir powerbank haline getiriyor.

Xiaomi tarafından yapılan açıklamaya göre Mi 9 Pro 5G modeli ters kablosuz şarj ie iPhone XS Max’ı 30 dakika içerisinde yüzde 20 şarj edebiliyor. Bu sayede Mi Charge Turbo’nun kullanıldığı ilk telefonun, Mi 9 Pro 5G olduğunu belirtmeliyiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.