Xiaomi MIUI 11 arayüzünü tanıttı!

0

Xiaomi uzun zamandır beklenen yeni arayüzünü düzenlediği bir etkinlikle beraber duyurdu. Karanlık mod gibi birçok yenilikçi özellikle bizleri karşılayan MIUI 11 özellikleri ile neler sunuyor? İşte MIUI 11 özellikleri!

MIUI 11 özellikleri

Xiaomi bu arayüzü ile birlikte daha akıcı bir kullanıcı deneyimi vaat ediyor. Stabilize ve performans konusunda geliştiği belirtilen MIUI 11, yazı tipi değiştirme ve karanlık mod gibi birçok görsel değişikliği de beraberinde getiriyor.

Son zamanlarda en çok yaygınlaşan arayüz özelliklerinden biri olan “karalık mod” MIUI 11 arayüzünde de bizleri karşılıyor. Bu mod sayesinde arayüzün renk skalasını koyu renge geçirebiliyorsunuz. Böylece telefonunuz hem daha az şarj tüketiyor, hem de düşük ışıklı ortamlarda telefon kullanmak gözlerinizi yormuyor.

Xiaomi yeni arayüzü ile birlikte kişileştirmeye çok büyük önem veriyor. Yazı tipi değiştirme özelliği sayesinde de telefonun arayüzü daha fazla kişileştirilebiliyor. Xiaomi, bu konuda kalın, ince ve italik olmak üzere birçok farklı yazı tipiyle karşımıza çıkıyor.

Diğer yeniliklere baktığımızda Çince ve Latince tabanlı karakterler için optimize edilmiş Milan Pro isminde yazı fontu da karşımıza çıktı. Okunabilirliği optimize etmek isteyen şirket, dinamik yazı tipi ölçeklendirmesini de bu güncellemeyle kullanıcılara sunuyor. Ateş, su ve hayvan sesleri gibi doğa seslerinden ilham alan ses efektleri de yeni güncellemeyle telefonlara geliyor.

MIUI 11 ile always-on display özelliği de yenileniyor. Animasyonların eklendiği bu özelliğe özel metinler ve servislerden gelen bildirimler de ekleniyor.

İşlevsellik açısından da güncellenen işletim sistemi Mi Work ve Mi Go uygulamalarını birleştiriyor. İki uygulama ile birlikte kullanıcılar daha kolay bir şekilde dosya paylaşımını, yüksek boyutlu belgelerin aktarımını ve kablosuz yazdırma gibi özellikleri kullanabiliyor.

Etkinlikte kullanıcılar için bir tema sürprizi de yapıldı. MIUI temaları bugünden itibaren ücretsiz hale geldi.

Xiaomi, MIUI 11‘in işletim sistemi tarihindeki en hızlı şeklinde yayınlanan güncelleme olacağını açıkladı. Çinli kullanıcılar için kapalı beta bugünden itibaren WeChat ile açılıyor. Açık beta ise 27 Eylül’de Çin’de dağıtılmaya başlanacak. Ekim ayının ortasından itibaren de güncellemenin nihai sürümünün yayınlanacağı söyleniyor. Tabii küresel kullanıcıların daha fazla beklemesi gerekecek.

MIUI 11 alacak telefonlar

Yeni güncelleme ile birlikte bu güncellemenin hangi telefonlara geleceği de netlik kazandı. Resmi MIUI web sitesinde yer alan bilgilere göre aşağıdaki modeller yeni güncellemeyi alacak.

Ekim ortası – İlk parti

Xiaomi Mi 9
Xiaomi Mi 9 Explorer Edition
Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi Mi Mix 3
Xiaomi Mi Mix 2S
Xiaomi Mi 8
Xiaomi Mi 8 Lite
Xiaomi Mi 8 Pro
Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 8 SE
Xiaomi Mi Max 3
Redmi K20 Pro Snapdragon 855+ Edition
Redmi K20 Pro
Redmi K20
Redmi Note 7
Redmi Note 7 Pro
Redmi 7

İkinci Parti 

Xiaomi Mi 9 Pro 5G
Mi CC9 Meitu Edition
Mi CC9
Mi CC9e
Xiaomi Mi Mix 2
Xiaomi Mi Note 3
Xiaomi Mi 6
Xiaomi Mi 6X
Redmi 7A
Redmi 6 Pro
Redmi Note 5 (Note 5 Pro)
Redmi 6A
Redmi 6
Redmi S2

Üçüncü Parti

Xiaomi Mi Mix
Xiaomi Mi 5S
Xiaomi Mi 5S Plus
Xiaomi Mi 5X
Xiaomi Mi 5C
Xiaomi Mi Note 2
Xiaomi Mi Play
Xiaomi Mi Max 2
Redmi Note 8
Redmi Note 8 Pro
Redmi 5 Plus (Redmi Note 5)
Redmi 4X
Redmi 5A
Redmi Note 5A (Y1)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.