Yeni Başlayanlar için Binance Coin (BNB) Nedir? Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

0

Bu rehberimizde Binance Coin (BNB) nedir, nereden ve nasıl satın alınır sorularına cevap verdik.

Rehber İçeriği

  • Binance Coin (BNB) Nedir?
  • Neden Binance Coin (BNB)?
  • Binance Coin (BNB) Nereden Satın Alınabilir?

Binance Coin (BNB) Nedir?Binance Coin (BNB), Malte merkezli dev kripto para borsası Binance’ın kendi kripto para birimidir. Ticaret hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın arkasında olduğu BNB, son zamanlarda hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi ve bu yükseliş Binance’ın ileride yapacağı atılımlarla devam edecek gibi görünüyor.

Yatırımcılarını şimdiye kadar pişman etmeyen BNB’nin performansı birçok yatırımcının dikkatini çekmiş durumda.

BNB, piyasaya 0,11 dolar fiyatla giriş yaptı ve bu rehberi hazırladığımız sırada 32,74 dolardan el değiştiriyordu. BNB’nin gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesi ise 39,57 dolardır.

Toplam BNB arz miktarı 189.175.490’dır. Dolaşımdaki BNB miktarı ise 141.175.490. Toplam arz miktarının gelecekte Binance tarafından yeniden düzenlenebileceğini (artırma veya azaltma gibi) altını çizelim.

Neden Binance Coin (BNB)?Binance Coin, Binance borsasında büyük avantaj sağlamasından dolayı tercih ediliyor. BNB ile Binance’da yaptığımız işlemlerde yüzde 50 daha az komisyon ödüyorsunuz. Basit bir örnekle, borsada bir işlem yaptığınızı düşünelim. Eğer ki borsa hesabınızda BNB yoksa bu işlem için 1 dolar ödeyeceksiniz. Hesabınızda BNB bulunması durumunda ise yüzde 50 avantajla bu işlem için 0,5 dolarlık Binance Coin’iniz kullanılacak.

Elbetteki bu avantajdan faydalanmak için Binance hesabınız bir miktar BNB bulundurmanız gerekiyor. Buna ek olarak, Binance Coin aldıktan sonra Binance’ın ayarlar sayfasında Using “BNB to pay for fees(50% discount)” seçeneğini etkin hale getirmeyi unutmamalısınız.

BNB, Binance’daki komisyon avantajının yanında diğer alternatif kripto para birimleri (altcoinler) gibi bir yatırım aracı olarak da kullanılabilir. BNB’ye yatırım yaptığınızda bir bakıma Binance’a yatırım yapmış oluyorsunuz. Borsadaki her olumlu gelişme BNB’ye yansıyor ve doğal olarak yatırımınızı katlama şansına sahipsiniz.

Özellikle Binance’ın BNB’ye yüklediği komisyon avantajı her geçen gün daha fazla insanın kripto para birime yönelmesini sağlıyor. Böylece BNB fiyatı da istikrarlı bir şekilde artıyor, artacaktır. Tabii bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

Binance Coin (BNB) Nereden Satın Alınabilir?Binance Coin satın alabilmek için doğrudan Binance’ı kullanabilirsiniz. Türk Lirası ile BNB satın almak şu an için mümkün değildir. BNB satın alabilmek için öncelikle Bitcoin veya alternatif kripto para birimlerinden birisini Paribu‘dan satın alabilir, bu fonunuzu Binance’a aktararak yatırımınızı BNB’ye taşıyabilirsiniz.

Haber İçeriği: Yeni Başlayanlar için Binance Coin (BNB) Nedir? Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.